Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél ha egyedüli örökös...

Mit tennél ha egyedüli örökös lennél és meghalt apád kacatjai között találnál 200 millió Ft-ot úgy, hogy semmit nem tudnál az eredetéről és nem is sikerülne kinyomozni róla semmit?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 09:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. Használnám.
2023. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Végre élhetnék gondtalanul.

Ennyi.

2023. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Mégis, mit kellene tenni? Örülni.
2023. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
De azt azért gyorsan hozzá is teszem, hogy inkább éljen apukám még 100 évet, mint hogy bármit is örököljek tőle.
2023. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólnék semmit. Nyomozni meg végképp nem nyomoznék, mert akkor kiderülhet, francokat se érdekli honnét van, örülnék. Szép csendben költögetném.
2023. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
56%
Az én apámból nagyon nem nézhető ki ennyi pénz, így még jó pár évet várnék, míg elköltöm, hátha jelentkezik a pénz igazi gazdája. Sőt lehet el se merném költeni, esetleg vennék egy értékálló ingatlant belőle.
2023. jan. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
16%
Ezt a 200 milliót magánnyomozókra költeném, hogy kiderítsék, hogy honnan van.
2023. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem az a kérdés én mit szólnék hozzá, hanem hogy a NAV mit szólna.
2023. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, a helyzettől sok függ.

Még a hagyatéki tárgyalás előtt vagy után találnám meg? Később nekem is el kell számolnom azzal, hogy honnan volt 200 millióm, tehát nem árt ha tisztázom, hogy ez örökség volt.

1. megpróbálnék utána gondolni/járni, hogy lehetett-e ilyen megtakarítása az apámnak. Mondjuk tudok-e arról hogy valamikor örökölt ő is valakitől csak nem mondta el nekem, hogy mit, pl. nagyszülő aki hagyott rá valamit, esetleg nagybácsi stb. élt-e külföldön. lehet-e feltételezni hogy legálisan van nála sok millió. Sok ember a megtakarításairól nem beszél a környezetének akkor sem ha legális, hogy ne akarják elkérni tőle.

2. Ha felmértem, hogy mi az az összeg amit elfogadnának hogy legálisan volt apám pénze (ez lehet 20 millió de 100 vagy a 200 millió egésze is), akkor ezt jelezném a hagyatéki jegyzéknél, vagy ha már lezárult, akkor utólag vetetném fel hagyatékként a jegyzővel. Így mint örökséget ezt az összeget legalább legálissá tenném. Ha csak a negyedét a megtalált összegnek akkor ennyit, de fontos, hogy legyen egy jelentős összeg amit felmutathatok, hogy örököltem és abból telt vásárolni ezt azt, mert ha nincs ilyen akkor jön majd előbb utóbb egy "jóakaró" akinek köszönhetően a hatóság fog miatta érdeklődni.

Ha ott van hogy volt egy jelentősebb örökségem és utána tudok hirtelen lakást venni vagy részvényeket, cégben tulajdonrészt stb. akkor azt elfogadják, mert hiszen lehetett mellé nekem is megtakarításom otthon a befőttes üvegben mellé. De ha csak úgy egyszerűen elkezdek úgy élni mint akinek lett 200 milliója a semmiből az bizony utána másokat is elgondolkodtat.

Ha ara gondolsz hogy szólnék-e a rendőrségen, hogy találtam apám cuccai között 200 milliót és nem tudom honnan van - a válasz egyértelműen NEM. Megköszönném az apámnak lélekben és megpróbálnám értelmesen felhasználni, nem bajba juttatni magam vele.

2023. jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
25%
elkölteném ezt a sok pénzt. Ahahaha
2023. jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!