Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondták régen, amikor...

Miért mondták régen, amikor rájött a röhögőgörcs az emberre, hogy ne nevess, mert ha ennyire nevetsz, sírni fogsz? Rögtön el is rontották az ember kedvét, pedig a nagy nevetés, a kacagás is egészséges.

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A magyar ilyen: "Ha nekem rossz, akkor a másiknak is legyen rossz" elv miatt.
2023. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy engem így neveltek, folyton rámszóltak, pedig nem voltam viháncolós kislány, csak nem volt szabad hangosan nevetni.


Ma viszont, 40 évesen olyan jót kacagtam majdnem 10 percen keresztül, hogy alig bírtam abbahagyni. Már folyt a könnyem is. Pedig ilyen tényleg ritkán fordul elő velem. Most pedig félek egy kicsit a belém nevelt fék miatt, hogy mikor jön a katasztrófa, mert áttört a gát és nem bírtam magam visszafogni, csak nevettem és nevettem.

Remélem, nem volt ennek valami népi megfigyeléses valóságalapja.

2023. jan. 5. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Az oké, hogy kislány korodban ezt elhitted, de már 40 éves vagy!
2023. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyermekkori dolgok meg tudnak így maradni, mert amit akkor hallunk/látunk/tapasztalunk, nagyon belénk tud égni. És ez nem tudatos. Az jó, hogy az eszeddel tudod, hogy ez hülyeség, de a tested reagál, ugyanúgy, ahogy egy-egy kacagás után gyerekkorodban félni kezdtél, mert az okos felnőttek ezt nevelték beléd, hogy ilyet nem szabad, mert aztán nagyon rossz lesz. Annyi hülyeséget nevelnek így belénk, amitől még felnőttként is szorongunk.
2023. aug. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szóval a kérdésedre a válasz, nem tudom, miért mondogatták ezt a baromságot, de te próbáld meg elengedni, ha nem megy, kérj segítséget pszichológustól.
2023. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!