Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az az életkor, amikortól...

Mi az az életkor, amikortól már akár magázni is lehet embereket?

Figyelt kérdés
Nyilván kisgyereket nem, felsőoktatásban viszont már ez a szokás. De lehetnek olyan középiskolák, ahol a tanárok is magázzák a diákokat? Egyszer (15 évesek voltunk akkor) megyei matekversenyen voltunk, ahol a szervező tanárok "kérem üljön még odébb" felszólítással kérték a diákokat, hol foglaljanak helyet. De az érettségin használt matek feladatgyűjtemény is "oldja meg a következő egyenletet" felszólítást alkalmazott. Ki hogyan gondolja?
2023. jan. 10. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Tisztelet. Ennyi az egész. Ha egy 40+ os úgy köszön nekem, hogy szevasz öcsém és nem is ismerem akkor én is elkezdtem tegezni. Ha nem adja meg felém a tiszteletet akkor ő sem kapja meg. (Persze ez munkahelyen ahol sok ember megfordul egy nap, ha megyek valahova hivatalos vagy akármilyen ügyen én magázódok nem tegeződök, de sok embernek ez nem számít mert fiatalabb vagyok..)
2023. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Van a magazódásban valami stílusosság. Az egyszeri ember nem is tud helyesen már, vagy túl hivatalosnak, távolságtartónak, formalisnak tartja.

Mar gimiben ravezették az embert a normalisabb tanárok. Nem kell tartani tőle. Meg a 90es evekben is volt aki magazta a szuleit is egyes helyzetekben.


A túlságosan bizalmaskodó szolgáltatói letegezés foleg nem egyenlő helyzetekben (pl fuvaros - megrendelő) nem helyes, ha pikírtnek érzem, szólok is miatta.


Csinos,szimpi nőtől mindíg oké:)

2023. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Nekem az a tapasztalatom, hogy azok a tanárok, akik felsőoktásból kerültek a közoktatásba, vagy mindkettőben tanítanak, azok a magázódást szokták meg, azt várják el a középiskolában is.

(Illetve ugyanővelük van - többek esetében - olyan tapasztalatom - hogy az egyetemet elvégezve, miután közben az alma materből (esetemben gimnáziumból) való távozásom óta eltelt lassan 21 év - az utcán, civilben összefutva nem egy felajánlotta a kölcsönös tegeződést.


Amúgy meg magázós viszonyban is le lehet szúrni valakit nagyon durván, meg tegezve is (iskolánál maradva pedig az egyest magázva is be lehet ugyanúgy vágni az egyetemi/főiskolai indexbe, mint tegezve.)

2023. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Az érettségi hivatalos dolog, ráadásul jellemzően nagykorúak írják, számomra elképzelhetetlen tegezve. Egyetemen voltak oktatók, akikkel kölcsönösen tegeződtünk, de ha vizsgát állítottak össze, ott is magázó formában voltak a feladatok, szerintem ez így helyes.

Egyébként szerintem mindenkit lehet magázni, az egyoldalú tegezés az, ami szerintem felnőttkorban (pl egyetemen) már nem oké. A középiskolánkban egy tanár volt, aki magázta a tanulókat és akkor ezt nagyon furcsának találtuk, de a felnőttkor annyira kiölte belőlem az egyoldalú tegezést, hogy ha középiskolában tanítanék (nem fogok), valószínűleg én is magáznám a tanulókat. Hülyén érezném magam, ha én letegezem őket, ők meg nem tegeznek vissza.

2023. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

9.-ben az egyik tanárunk már magázott minket.

Én a mai napig rühellem a magázást és csak felesleges képmutatásnak tartom, pedig már 21 vagyok.

2023. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a gimiben csak 1 tanár magázik minket, mégpedig a tesi tanár, a többiek meg tegeznek.

Ezt a tegeződés-magázódást nagyon utálom. Mert mind a kettőből kaptam lecseszést. Egy kicsivel 25 év körüli mérges volt, amiért letegeztem. Egy 50-55 év körüli meg azért háborodott fel, mert magázódtam. (Úgy gondolta, hogy öregnek látom őt). Szóval én ezt az egészet már hagytam a francba. Aki 25 év fölötti, azokat magázom. Akik alatt vannak, tegezem, ismeretségtől függetlenül. Hacsak nem kér meg, hogy tegeződjünk.


Én tegező párti vagyok, mert nem érzem akkor azt, hogy távolságtartó.

2023. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
98%
Anno egy velem egyidős évfolyamtárs mindenkit magázott és őt is kellett. Érdekes volt.
2023. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne felejtsül el, hogy a magyar az egyik legelmaradottabb, legfrusztráltabb társadalom Európában csupa olyan emberrel, akik egyáltalán nem érzik, hol a határ, ezért van, hogy idősek vagy nem idősek pörögnek a tegeződésen, "finoman jelzik, hogy nem kéen tegeződni". Nekem az a tapasztalatom, hogy szinte mindig az alacsonyab végzettségű kiegyensúlyozatlanabb emberek pörögnek ezen. Persze mint mondtam, egy olyan országban ez meglepő, ahol azon nosztalgiáznak az idősebb prolik, hogy régen még kapták a diákok a pofonokat, meg jajjdejóvolt magázódni a nagyszülőkkel.

Én 30as vagyok, és az is ritka, hogy 40esekkel magázódom. Mérnöki irodában dolgozom, a postástól a munkásainkig vagy más mérnökök mindenkivel tegeződünk, nem volt még ebből problénma, viszont olyan már volt egy önérzetes 20-on éves pénztáros ragaszkodtt a magázódáshoz. Mint mondtam, vannak, akik csak így tudnak kikényszeríteni tiszteletet, aztán vannak a múltban megrekedt boomerek is.

2023. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
8: hát ha neked ezen múlik, akkor élj így, nézd le a saját népedet és vigyázz nehogy átlépj a határon, hogy valami ellentétes benyomás érjen a szellemi nyomorodban.
2023. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!