Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is elkeserítene ha...

Mást is elkeserítene ha rájönnétek hogy szuperérzékenyek vagytok? Mit lehet így csinálni az életben?

Figyelt kérdés

[link]


Itt van ez a cikk. Gyakorlatilag az összes pontja igaz rám. Főleg az hogy mennyire álmodozó típus vagyok és mennyire csak a szép dolgok érdekelnek, ezert soha nem is volt kapcsolatom mert senki nem tetszik, meg a testiséget is egy undorító barbár dolognak tartom. Már gyerekként is éreztem hogy nem stimmelnek velem a dolgok, 19 évesen ki is jött rajtam többféle mentális betegség, erre most itt van ez is…

Eleve egy ideggyenge tehetetlen életképtelen családból származom, az is rátesz egy lapáttal, a tanult rossz minta meg a rossz gének. Csak most jöttem rá hogy ennek van egy ilyen megnevezése.

Még elvileg a deprsszión gyógyszerrel lehetne segíteni, de ezen sehogy hiszen alapból ilyen az ember.

Van, itt aki ilyen még esetleg? Ti hogy birjatok az életet?

Nagyon régóta öngyilkos akartam lenni egyébként is, de most még inkább emiatt…


2023. jan. 10. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok pont igaz rám is a felsoroltak közül.

Azért ez nem a világ vége. Nem valami gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak.

Milyen az életed egyébként ? Egyedül élsz ?

Dolgozol ?

Tanulsz ?

Vannak barátaid ?

Szoktál kimozdulni ?

2023. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is az vagyok. Pszichológus mondta, még gyerekkoromban. Ennek ellenére megtanultam boldogulni az életben és már nincs hatással az életemre úgy. Legfeljebb pozitív oldalról, például empatikus vagyok és mások rezdüléseit is jól érzékelem. Ezeket a dolgokat meg lehet kezelni, nem érdemes velük takarózni, mert úgysem lesz rá senki tekintettel.
2023. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért semmiképp se legyél öngyilkos. Meg más miatt sem. Nálam is megállapítottak pár személyiségzavart, és szintén hiperérzékeny vagyok, de ez nagyon gazdag empátiát ad, amivel segíthetsz másokon. Ez inkább adomány.
2023. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont ellenkezőleg, én felszabadultam mikor megtudtam hogy szuperérzékeny vagyok. Egész életeben éreztem és néha érzeztették is hogy más vagyok mint a többiek, hogy nekem van valami "bajom". Kapcsolatom is csak a huszas éveim végére lett először. De ami késik, nem múlik. :) A testiség szerintem pedig az egyik legcsodálatosabb dolog ami történhet két ember között. Ez nem betegség. Én adományként bár még nehezen tudom felfogni, hiszen a mai napig kissé nehezen találom a helyem az életben. De nagyjából már látom merre haladok.

Csatlakozz a szuperérzékeny Fb csoportba, szívesen látunk! Nekem is sokat segített elfogadni, megismerni magamat.

2023. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt elhiszem, hogy van mentális betegséged, de szerintem, bár nem vagyok pszichológus, a szuperérzékenység nem egy betegség, hanem tulajdonság. Az óriási előnye, hogy utálod az erőszakot, empatikus, gondoskodó vagy. Bár azt megértem, hogy okozhat nehézséget is, pl. hogy nehezen tűröd ezek alapján a kritikát. De ha jársz pszichológushoz, akkor meg lehet tanulni enyhíteni a szuperérzékenység hátulütőit.

De a neten is csomó olyan cikket találsz, amely tippeket ad ahhoz, hogy megerősítsd magad lelkileg, vagy, hogy hogyan kezeld a konfliktust. Vannak önfejlesztő könyvek is. Végül is, erre a cikkre is rátaláltál valahogy. Nekem is segítettek már internetes pszichológiai cikkek a mentális egészségemmel kapcsolatban.

2023. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Lelki betegségei csak azoknak vannak, akik ráérnek foglalkozni velük. Ha találsz valami jó elfoglaltságot, te sem leszel szuperérzékeny.
2023. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hagyjál már, emiatt öngyilkosnak lenni?


Könnyen éhes és nyűgös leszel, felkavarnak a változások, néha a környezeted az ellenséged, kikészít a kritika-kb ezeket lehetne negatívumnak nevezni. Ezzel szemben a pozitívumok:

Figyelmes vagy, megindítónak találod a szépséget, lelkiismeretes vagy, belső világod gazdag és élettel teli, lenyűgöznek az élet értelmére, az univerzum működésére vonatkozó elmélkedések, gyűlölöd a kegyetlenséget

A többi semleges. Na már most, szerintem emiatt igazán nem kell bánkódni. Ha a pozitívumok igazak rád, (az első 4 leginkább), akkor meg kifejezetten örülhetsz szerintem, mert ezek értékes tulajdonságok :)

2023. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Majd az élet megkeményít ne aggódj
2023. jan. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen gond.Sőt.


van egy érzésem hogy ezt a cikket valami unatkozó bölcsész firkász irta.Nem nagyon van alátámasztva semmilyen tudományos,szociológiai felméréssel,forrással.

2023. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Megkemenyitett már egy pszichés beteg ordító apával, iskolai bantamazassal, magannyal, munkanélküliséggel… ahogy irtam nemcsak ezek a tulajdonságok igazak rám, hanem örököltem jó sok pszichés betegséget, de azon tunetek mellett mikor rátaláltam erre a cikkre, rájöttem hogy ezek a tunetek is igazak rám…

A szépséimádatom meg csak a bajt hozza, mert undorodom minden férfitől aki nem úgy nez ki mint egy szobor, függője vagyok a szép képek nézegetésének és elmegy vele rengeteg idő, nem tudok fókuszálni, nem bírom a zajokat, undorodom sok eteltol… (gyerekkoromban szidtak hogy ne válogassak annyit, miközben én képes vagyok elhányni magam csak a “hűtőszagtól”… )

Rengeteg konfliktusom volt mert mindig megtalálnak…

Nincsen sem párom, sem barátaim, egyke vagyok, most egy ideje már munkám sincs(próbálok keresni, nem kell mondani), mióta rosszabb lett a szorongasom… mások mind normálisak, nekem meg még ez is jutott a beteg család mellé

2023. jan. 10. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!