Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az gáz ha csak a hobbimnak élek?

Az gáz ha csak a hobbimnak élek?

Figyelt kérdés

40 éves vagyok és csak a hobbim érdekel. Majdnem minden pénzem arra költöm. (a pénzt nem veszem el más elöl mivel nincs családom).


Viszton néha eszembe jut hogy több pénz kéne a lakásomra, vagy más új dolgokra költeni. De csak a hobbim érdekel igazán. Függője vagyok.

(szándékosan nem írom le mi a hobbim, de pl szintén sport függő vagyok)


2023. jan. 11. 11:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csinálod.
2023. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

10, miért kéne? Meg tudod indokolni?


Kérdező!

Mivel nem veszed el ezzel mástól és élvezed, igazából miért is ne?

De célokat valóban nem ártana kitűzni. A céltalan ember könnyen esik depreszióba és könnyen leromlik az életminősége.

Bár ha úgy nézzük, vannak céljaid. Ha olyan a hobbid mint a vitorlázás, akkor az is cél, hogy új ahjót vagy ebben-abban fejlettebb alkatrészt vegyél hozzá stb...


Megírnád amúgy privátban mi a hobbid? Tökre érdekelne mi tud ennyire lefoglalni egy embert:)

2023. jan. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert akkor nem csak a hobbiának élne b+!!😛
2023. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
13, mert az baj, ha annak él?
2023. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Sokkal jobb, mint a “legyen új autóm, nagyobb házam”, stb, holott nincs is szükséged rá.


Én így nőttem fel, hogy az élet arra van, hogy szenvedj, szakadj bele a munkába.

Pont az ellenkezőjeként élek, élvezem az életet.

Anyukám három hete halt meg, totál váratlanul.

Megkérdezte a temetési beszédet mondó, hogy milyen hobbijai voltak… semmilyenek, mert csakis arról szólt az élete, hogy szakadj bele a tennivalókba (amiket saját magának csinált, nem kellett volna csinálnia).

Én nem arra akarok emlékezni a halálos ágyamon, hogy mennyire szakadtak bele az életbe.

2023. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Viszont látom hogy az átlagnak olyan tervei vannak mint: ház vásárlás, lakás felújítás, új telefon, új TV, gyereket nevelnek..."

És? Miért hasonlítod magad másokhoz? Az ő életüket akarod élni, vagy a sajátodat? Boldog akarsz lenni, vagy olyan mint mindenki más? Na ugye :)

2023. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

15: én is így éltem kb 35 évig :( "Szakadj bele a munkába".

Aztán elkezdtem másképp élni és sokszor bűntudatom van miatta.


Köszi a válaszokat mindenkinek!!!

2023. jan. 11. 12:48
 18/21 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk minden, amit azért csinálsz, mert élvezed, bűnnek számított.

Tiniként engem azért cseszegettek, mert olvastam, rejtvényt fejtettem, könyvtárba jártam, meg úszni… az nem munka, ugye.

2023. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Metionin ***** válasza:
51%
18. Dettó :D
2023. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hol élned, és nem megy a munka rovására, akkor még jó is, hisz te tudod élvezni ezek szerint az életet- sokat csak a munkának "élnek"
2023. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!