Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék empatikusabb?

Hogy lehetnék empatikusabb?

Figyelt kérdés
Most kezd kiderülni, hogy nem vagyok az, nem úgy működöm, mint mások. Tanulni lehet?
2023. jan. 13. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Miben?
2023. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Úgy tudom, a kognitív empátiát lehet fejleszteni. Az érzelmen alapuló empátia az, ami ösztönös, érzed mások fájdalmát mintha az a sajátod lenne, míg a kognitív inkább az érzelmek megértése, felismerése, becsülése. Én úgy hallottam főleg csak az utóbbit lehet "tanulni", persze nyugodtan javítsatok ki :)


Ha szabad kérdezni hogyan "derült" ez ki? Csak úgy magadról rájöttél hogy nem vagyok empatikus, vagy van valamilyen rendellenességed, mentális egészségügyi problémád?

2023. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

5 gramm gomba egy számodra kényelmes helyen és egy személy aki vigyáz rád kb 5-6 órán keresztül.

Utána olyan empátiát fogsz érezni minden létező dolog iránt amit el sem tudsz képzelni.

2023. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg önkénteskedj állatmenhelyen, ott sokat lehet tanulni, majd utána idősotthonba, bár oda lehet, hogy nehéz most bekerülni...
2023. jan. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nárcisztikus személyiségzavarom van. Ennek jellemzője az alacsony vagy semmilyen empátia. Nem tudtam magamról, hogy nem igen érzek empátiát, de érzéketlennek se gondolom magam minden helyzetben. A legtöbbször nem önzetlen az adásom, valószínűleg viszonzást várok tudattalanul mindenért. Azt gondoltam, minden ember így érez. Írhatnátok példákat, akit a nagyfokú empátia jellemez, az milyen, mit érez, hogy cselekszik? Nem gondolom, hogy az a perdöntő, hogy a szomorú filmjeleneteknél könnybe lábad az illető szeme, mert ez nálam is megvan.
2023. jan. 14. 09:58
 6/8 anonim válasza:
67%

Az NPD kemény diagnózis, sajnálom. A trollokkal ne is foglalkozz.

Nekem személy szerint hiperempátiám van, és a legegyszerűbben úgy tudnám leírni, hogy hihetetlen gyorsan átveszem mások érzelmeit, szinte tükörként működök. Ez persze borzasztó fárasztó, mások hangulata 90%-a befolyásolja az enyémet, pláne ha az negatív. Ezért 0-24 azon vagyok hogy feldobjam az embereket, rengeteget adok, segítek és dícsérek másokat, és borzasztó érzéssel tölt el hogy bárkinek is elronthatnám a napját. Gyerekkorom óta mondják hogy túlzottan érdekelnek mások, túl sokat áldozok fel, ami persze szintén nem egészséges. Sajnos az empátia spektrum mindkét véglete fárasztó.

2023. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ez a "rengeteget adok, segítek és dicsérek" mind szívből jön? Azt meg lehet indokolni, hogy miért érzed ezt a kényszert? Mi hajtja ezt? Azt gondolom, ha valaki nem érzi 0-24-ben ezt a segítő kényszert, mint pl én se, az se rossz ember. Nem vagyok a skála másik végén se olyan értelemben, hogy nem is töröm azon 0-24-ben a fejem, kinek hogy árthatnék vagy rúghatnék bele, legalább képletesen. Szívesen váltanék veled privát üzenetet, hátha tudnál még konkrétumokra válaszolni nekem a saját működési zavarommal kapcsolatban, amiket nem szívesen osztanék meg a közzel.
2023. jan. 14. 15:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Arra én szeretnék külön befizetni, hogy 0-24 óráig ez megy, még amikor alszik, akkor is.
jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!