Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ilyen iskolában nem...

Egy ilyen iskolában nem nonszensz, hogy vannak szexista tanárok is?

Figyelt kérdés
Informatika, gépészeti, és elektronikai képzések vannak, és elvétve szinte minden osztályban van 2-3 lány. Szerintem aki ilyen iskolába jön, és minden nap lányokat (is) tanít, annak tapasztalnia kellene, hogy ugyanúgy képesek vagyunk teljesíteni, mint a fiúk, tehát nekik épp, hogy kevésbé kéne szexistának lenniük. Ennek ellenére mikor pakolni kell pl székeket, vagy hoznunk kell magunknak egy zsámolyt tesiórán, akkor nekünk nem hagyják. Mindig a fiúknak adják ki, és ha nem segítenek nekünk, akkor le vannak cseszve. Gondolom ez abból a sztereotípiából eredhet, hogy a lányok gyengék, még egy széket se bírnak felemelni, és egyébként se cipekedjenek, csak púderezzék magukat meg mosolyogjanak szépen. Ez ilyen iskolában nem nonszensz ez?

2023. jan. 15. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Udvariasságnak hívják csibém!
2023. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
A csibém csak poén volt!😄
2023. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Hány évesek vagytok?
2023. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Na még egy kamu

vagy femináci


nem tudom, melyik a rosszabb

2023. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai munkára általában a fiúkat szokták megkérni, még akkor is, ha csak egy kis semmi feladatról van szó. Ez szerintem is teljesen felesleges, de ez csak egy egyszerű szokás, nem kell mindjárt szexizmusra és egyéb rossz dolgokra gondolni. (Írtam ezt lányként.)
2023. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem inkább bunkóság, mikor valami kitépi a kezemből a széket, dehát kinek mi.
2023. jan. 15. 15:11
 7/14 A kérdező kommentje:
*valaki, nem valami
2023. jan. 15. 15:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen dolgoztatnám a lányokat is, esküszöm. Ugyanúgy megérdemlitek.
2023. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
Én nem vagyok egy törékeny lány, járok konditeremben is, mégis jól esik ha viszik helyettem a széket, vagy elvégeznek fizikai munkát. Ez udvariasság.
2023. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 De mi abban az udvariasság hogy jaj viszem helyetted nehogy meg kelljen erőltetned magad te szegény törékeny kis virágszál? Ez egyszerűen csak lenézés, semmi több.
2023. jan. 15. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!