Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki elmondaná hogy a nagy...

Valaki elmondaná hogy a nagy Gatsby az miről szól voltaképp? Most tettem le a regényt

Figyelt kérdés
És lövésem sincs miről szól. valaki elmagyarázná?
2023. jan. 15. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A regény az 1920-as évek Amerikájának felszínesen csillogó világába vezeti az olvasót. A szegény származású, pénztelen Gatsby az „amerikai álom” rabja lett. Mindenáron meg akarta hódítani szerelmét, a gazdag és elkényeztetett Daisyt. Mire Gatsby gyanús üzleti manővereken keresztül végre gazdag lett, Daisy már Tom Buchanan, egy gazdag és befolyásos férfi felesége volt. Gatsbynak pénze már volt, de társadalmi rangja nem, és később sem lett. A harcot azonban nem adta fel. A Daisyért való küzdelem a tragikusan végződő regény központi konfliktusa.


A regény csak itt kezdődik. Gatsby a New York-i Long Islanden, öböl parti kastélyában lakik és fényűző kerti mulatságokat ad. 1922 tavaszán Long Islanden bérel lakást az öböl túlsó partján lakó Daisy unokatestvére, a fiatal diplomás Nick Carraway. Az ő tárgyilagos, bár gyakran ironikus előadásában fokozatosan bomlik ki előttünk a múlt, ismerjük meg a „nagy” Gatsby élettörténetét, és játszódik le nyár végén a tragédia. Gatsby nyakába varrnak egy halálos kimenetelű gázolást, melyet pedig Daisy okozott. Az asszony cinikus gátlástalansággal lép át azon az emberen, aki fél életét arra tette föl, hogy eszményei mellett kitartson és álmát megvalósítsa: visszaszerezze régi szerelmét, Daisyt.


A wikipedia ennyit ir rola. Amugy tenyleg elmeselhetetlen. A filmet lattad?

2023. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na most a wikit én is tudom használni... na és ebben a regényben mi a nagy szám? 1 délután alatt ledaráltam másnapra már el is felejtettem, pl a gázolás se nagyon tűnt fel. jé tényleg van ilyen is benne. el is felejtettem 2 nappal az olvasás után.


"mély" nyomot haygott bennem.

2023. jan. 15. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat, sajnos en sem tudok tobbet, mert pont ugyanugy jartam ezzel anno, mint most Te. Azert kuldtem csak a wikit, mert igy legalabb en is ujra elolvastam a tartalmat. De sok ertelmet nem lattam. Az angol wikipedia reszletesebben foglalkozik vele. Lehet, hogy nincs benne semmi nagy szam, ezert nem talaljuk benne :-) Azt hiszem, a korszak az, ami lenyeges, amit bemutat. Es szimbolumokat sorakoztat fel. Meg univerzalis temakat feszeget. Angolul olvass rola, vannak a neten eleg jol megvalaszolt kerdesek errol. Azokkal talan tobbre jutsz.
2023. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szám annyi hogy felkapta a média, aztán emiatt a hire nagy.
2023. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!