Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az emberekben van...

Szerintetek az emberekben van empátia a csúnya emberekkel szemben vagy nincs?

Figyelt kérdés
Vagy amolyan feláldozhatónak tartják őket?
2023. jan. 15. 20:03
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
97%

Erre szerinted ki fogja azt mondani, hogy "igen!! semmi empátiám nincs a rondák felé, vállalom!" :D


Inkább olvass néhány tanulmányt a külső hatásáról a munkavállalásban kapcsolatokban, barátságokban, stb.

2023. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
87%
Bennem egészen addig van, amíg nem veszik fel az áldozatpózt vagy nem kezdenek el a szebbekre köpködni.
2023. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
85%

A szép meg a csúnya nem bináris. Vannak átmenetek, lehet valakinek a feje nem szép, a teste jó. Vagy bizonyos tulajdonságai jók, mások annyira nem. Jó a melle, de kócosak a fogai, szép a haja, de kicsit dundi.


Annyira változó, kinek mi vált ki empátiát. Lehet az, hogy pl. az illető hasonlít egy szerettedre, a kedvenc zenekarod pólóját viseli, bármi. Ez annyira egyedi dolog. Sokszor meg sem tudod magyarázni, csak ránézel valakire és jü/rossz érzést vált ki.

2023. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
92%
Mit értesz empátia alatt?
2023. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
72%
Az empátiám nem attól függ, hogy ki mennyire vonzó. Ezt a feláldozható dolog nem vágom. Ha nem sorozatgyilkos, nemi erőszaktevő vagy pedofil senki sem feláldozható
2023. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
30%
A magyarokban semmifél empátia ma már nincsen.
2023. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
16%
A magyarokban és azon belül a nőkben semennyi nincs, sőt.
2023. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez túltolt dolog, mármint a kérdés is, meg amit mögé képzelnek az emberek.


Alapjában véve ha valaki tényleg nem szép, akkor ez köré építi minden kudarcát, legyen az munka, barátság (lásd az 1. válaszolót) de egyébként totál fals megállapítás ez.


A valóságban szignifikánsan k.rvára nem érdekel senkit a külsőd (párkapcsolatot leszámítva), például én nem tudnám neked megmondani, hogy hány kövér/túlsúlyos ember jött velem szemben ma az Intersparban, de az ellentétjét sem tudnám megmondani, hogy hány jó nőt láttam.


Természetesen ahogy már írtam is, a nem szép emberek azt a konklúziót vonják le, hogy ő velük soha nem foglalkozik senki, míg a szépekkel igen, de a valóság az, hogy aki nem szép és súlyos önértékelési problémával szenved, nem fog interakcióba lépni konkrétan senkivel, így pozitív visszacsatolást sem fog kapni, hívhatjuk akár ördögi körnek is.


Természetesen vannak munkakörök, ahol számít a megjelenés, meg vannak munkakörök ahol meg a kommunikációs kézség számít, de én nem gondolnám hogy egy átlagember azért nem talál munkát, mert nem szép.


Nem kell empátiát tanúsítani, mert ugyanolyan ember a nem szép is mint a szép, ha saját magát lentre teszi egy nem létező ranglétrán, akkor igazából mit várunk?

2023. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
89%

Van.

Az egyik főnököm eléggé csúnya embernek számított még fiatalon is, ellenben nagyon normális, értelmes, rendes pasi volt. a barátnőmnek (kolléga) egyáltalán nem tetszett, mondta is hogy kár hogy olyan csúnya, mert amúgy rendes.

De aztán az együtt végzett munka során nem csak megismerkedtek, de össze is jöttek. A te kérdésed szerint "volt empátia a barátnőmben", mert nem küldte el csak mert csúnya, így volt lehetősége hogy megismerje milyen valójában.

Aztán egy idő után már nem tartotta csúnyának, később meg már kifejezetten tetszett is neki.

Összeházasodtak és 2 gyerekük van azóta.

Ja, mielőtt valaki kitalálja: abszolút nem volt pénze a főnökömnek, se kocsi, se lakás, mindent már közösen szereztek meg együtt. Még igen fiatalok voltunk mind.

2023. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
24%
Én nagyon csúnya vagyok,de csak gúnyolódnak rajtam az emberek. Munkahelyre sem vesznek fel. Csúnya az arcom,kövér vagyok,csúnya a hajam,az öltözködésemmel is problémák vannak,a bőröm is szörnyű. Vissza sem köszönnek ha köszönök. Sok helyen ki sem szolgálnak ha vásárolni szeretnék. A biztonságiőrök is mindig kiszúrnak. A tömegközlekedési járművekről is lezavarnak.
2023. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!