Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki hogy dolgozta fel, hogy...

Ki hogy dolgozta fel, hogy felnőtt, és már túl késő dolgokhoz? A 30-on túli élet?

Figyelt kérdés

Nem magára a felnőtt korba lépésre gondoltam, és nem is a nyugdíjba. 29 vagyok, 30 leszek, úgy érzem ez itt egy határvonal, ami ketté osztja az életem. Valahogy már nincs az a "fiatalos lazaság", nem nagyon lehet már úgy élni mintha nem lenne holnap, a fiatal szép huszas lányok már nem kíváncsiak rád, elmész helyekre és te vagy a legöregebb, mindenkinek már saját családja van és senkinek sincs annyi ideje rád már mint régen, már nem nagyon találsz olyan korodbéli embert akivel lehet hülyéskedni, megjelennek az ősz hajszálak, kinek a kopaszodás elindul, ha elesel nem pattansz már fel úgy mint régen stbstbstb...


Mindig azt hittem hogy csak átsiklok mert nem fog meghatni, de mégis érzem. Látok dátumokat hogy pl 2010 és omg akkor még csak 15-6 éves voltam mennyire más világnézetem volt akkor... :D És mostanra nem lettem milliomos se playboy se űrhajós, szóval mondhatni ahhoz képest sokkal rosszabb most, mert az átlagember valósága tárul csak elém :D



2023. jan. 17. 00:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én vasárnap töltöttem be a 30-at. Kérdezték, milyen érzés ennyi idősnek lenni. Semmi extra. Nem változott semmi, a kor csak egy szám, nem korlátoz semmiben, nem roskadok magamba tőle, azt csinálok, amit akarok, mint ahogy eddig is. Ne a korodat okold, itt nem azzal van a probléma, hanem a hozzáállásoddal. Olcsó kifogás, hogy késő van mindenhez. Töltsd meg az életed élettel, siránkozás helyett. N
2023. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én jövőhéten töltöm a 30at de semmi ilyen érzés nincs bennem. Pedig nem vagyok én sem milliomos stb, de egyáltalán nem érzem hogy késő lenne bármihez is. Szerintem ne törődj bele abba hogy innentől már lefőtt a kávé…mert nagyon nem. Én most kezdek egy új szakmát tanulni, családom sincs, mégsem vagyok elkeseredve. Az élet nem egy lista amit pipálgatni kell, hanem élvezni.
2023. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Én nekem is friss az élmény tavaly lettem 30. Emlékszem mennyire lexartam a dolgot, mindenki kérdezgette hogy érzem magam a "nagy nap"előtt, hogyan ünneplem, stb. Én meg úgy voltam vele haha ugyanolyan nap lesz mint a többi, szerdára esik ami munkanap ugyanúgy megyek dolgozni, estére veszek pár sört magamnak. Semmi ilyen nem járt a fejemben amit leírtál. Pont költöztem tele voltam teendővel.


Aztán eljött a "nagy nap". Na mégis mély depresszióba süllyedtem. Körbenéztem magam körül fel volt dúlva a szobám, arra gondoltam az egész életem mindenem ami van belefér egy bőröndbe meg pár kukászsákba. Ezt értem el 30 éves koromig. Belenéztem az életembe is ami ugyanúgy feldúlva mint a szobám hiszen költözök megint újra és újra mert sehol nem bírok megmaradni. Itt vagyok 30-as éveimben albérletben szenvedek messze a családomtól és kilátástalan a saját lakás vagy család. Így telt a szülinapom.


Aztán 2 nap múlva folytatódott az életem épp ugyanúgy mintha 29 lennék semmiben sem változtattam 😅

2023. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Te hogy vagy 29, ha 2010-ben voltál 15? XD
2023. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

#2


Az más mikor valaki a pénzedet szereti vagy téged.

Az ilyenek más hátán akarnak felkapaszkodni.

Nem gondolod te se komolyan,hogy fiatal lánykáknak bejön egy 40+-os leharcolt ember?

Nyilván a készbe könnyebb berakni a fenekét,mint egy egyidőssel megdolgozni mindenért.

2023. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
15, szerintem 2es nem a leharcolt 40esekre gondolt. Tény, hogy a 40es férfiak többsége elég ramaty állapotban van már, de ők nem is kellenek a fiatalabb lányoknak:D
2023. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

azert jo latni hogy nem mindenki veszi ezt negativumnak :) Valoban jo, hogy van sajat penzem, tizeneveskent mindig szuloktol kellett kuncsorogni, es palyakezdo huszoneveskent se voltam eleresztve anyagilag.


Mult evben a konditeremben egy rossz mozdulat es 2 hetig alig birtam felkelni az agybol, es meg 2 honapig fajt a hatam. Regen ha akartam volna se tudtam leseriteni magam barmit csinaltam :D Ez is kicsit gaz, hogy egyre serulekenyebb vagyok, kezdem megerteni az idosek miert oltoznek 10 reteg kabatba 15 fokban, nekik egy megfazas mar nem olyan mint nekem mondjuk :/ :D Mi lesz itt 40+ nal… :S

2023. jan. 17. 12:30
 18/25 Metionin ***** válasza:
Igazából semmi olyan nincs az életemben, amihez úgy van késő, hogy gyerekkoromban/fiatalabban elkezdhettem volna de már nem tudom. Pl. mindig szerettem volna hangszeren tanulni de a szüleimnek nem volt ilyesmire pénze, szóval ha újra gyerek lehetnék sem tehetném meg. Inkább örülök azoknak a dolgoknak, amiket a jelen helyzetemben már megtehetek.
2023. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

35 vagyok, agyilag 16.

Nem is érzem magam 35nek, talán 25nek... talán.

És ippen nem érdekel ki mit gondol rólam... volt időszak amikor érdekelt nem hazudok... de akkor is az áldott családom és ismerős/ismeretlen hülye kérdései és nyomásgyakorlása miatt éreztem magam kellemetlenül.

2023. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
#19 ugy milyen jo orok gyereknek maradni? :D A pszihologusok szerint ez valami Pan Peter szindroma, szerintem nem ertik az egesz lenyeget :D Kar hogy en sose talalkozok ilyen emberekkel meg a neten se :(
2023. jan. 17. 23:22
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!