Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szociális hiba?

Ez szociális hiba?

Figyelt kérdés

A cég egy közös összejövetelt tartott, sokan akkor találkoztunk először


Egyik kollégám akivel ritkán beszéltem elkezdett beszélgetni, és megemlítette, hogy a csapatomban ismeri az egyik tagot, stb.. stb..


És arra keveredett a szó, hogy mennyi tapasztalata lehetett ennek egy másik kollégának, és mondom marha jól nézhet ki papíron, hogy 20 év, ellenben az én 2-3 év tapasztalatommal


És erre halkan megjegyeztem, hogy biztos neki is sok tapasztalata van ( totál semmi rossz szándék nem volt bennem ). Ő kb 50-55 év körüli lehetett


Erre elkezdi kérdezni, hogy kicsit flegmán, cinikusan, hogy honnan gondolom én azt, hogy neki sok tapasztalata van?


Elég ciki volt nem tudjam nagyon mit kezdjek vele.

Az a kérdésem, hogy ez szerinted parasztság, annak ellenére, hogy inkább az a szándék volt bennem, hogy felemeljem, mármint, hogy tök jó lehetőségei vannak annak akinek ennyi tapasztalata van a munkában, de elég rosszul sült el


20-on valamennyi/F


2023. jan. 17. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
A kolléga irigységben szenved. Így is kell kezelni.
2023. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, de én nem értem ezt a sztorit. Leírnád érthetőbben?
2023. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lényegében az volt a probléma, hogy egy kolléga arra a mondatomra, hogy sok tapasztalata van, már tapasztalt ember stb..-t úgy vette, hogy már öreg.. tehát magyarul leöregeztem a szemében
2023. jan. 17. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Azt jelenti, hogy 20 évesen ne legyen véleményed, akár tisztelettudó vagy akármilyen, hallgasd az öreg szakikat, tanulj, kérj tanácsot.

Őket is így kezelték 20 évesen, most rajtad a sor.

2023. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Semmi gáz nem volt abban amit mondtál. Szerintem ha tudod, hogy jó szándékból mondasz valamit ne kérdőjelezd meg magad utólag. Simán elmondhattad volna, hogy abból gondoltad, hogy idősebb nálad így összejöhetett neki már több év tapasztalat. De azt is lehetett volna, hogy visszakérdezel, hogy mióta van a cégnél, vagy mikor kezdett ezzel foglalkozni stb. Ne ijedj meg, semmi gond amit mondasz, inkább csak arra figyelj, hogy ne fagyj bele, hanem vidd tovább. Meg ha a másik érzi, hogy jó kedvű vagy és oldott akkor is leveszi, hogy minden ok.
2023. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5. Igen efelé akarok fejlődni, de ezt nem túl egyszerű kivitelezni. Valami improvizációs gyakorlásra gondoltam rendszerszerűen, csak nem találtam ilyet még.


Mert ezt tényleg gyakorolni kéne, beszélhetek pszichológussal erről bármennyit, a gyakorlás az ami javítana ezen, nem az, hogy valamit nem értek szerintem

2023. jan. 17. 13:04
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Y gen. Már túl is bonyolították:)
2023. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 jól látod, hogy gyakorlás. de az is fontos, hogy látod magad, kilátsz a helyzetekből. szerintem csak időre lesz szükséged. meg arra, hogy az ilyeneket ne kudarcnak fogd fel, hanem tényleg tanulásnak. végig gondolod, hogy legközelebb hogy és akkor kicsit nő az esélyed, hogy menni fog. de sokszor van az, hogy nagyon gyorsnak kell lenni, hogy időben tudjon reagálni az ember, szóval kell pár alkalom mire nem csak észreveszi az ember mit kellett volna, de meg is tudja csinálni. meg az is egy lehetőség, de ehhez meg bátorság kell több, hogy amikor utólag észreveszi az ember és rájön, hogy még nem késő, akkor így visszamenni a szálba.


de szerintem jó úton jársz teljesen.

2023. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!