Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le az idősebbek a...

Miért nézik le az idősebbek a mai fiatalokat?

Figyelt kérdés

Kicsit értetlenül állok a dolog előtt.


Én harmincas éveim közepén járok, és akár a kortársaim, de az idősebbek különösen negatív véleményen vannak a mai tizenévesekről.


Ismerek párat közülük és szerintem nagyon rendben vannak emberileg, jó érzésű emberek. Attól, hogy nem értjük minden tettüket, még kiváló felnőttek lehetnek.


Nem lehet, hogy csak az irígység beszél sokakból?



2023. jan. 19. 14:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%
Ez ilyen általános magyar szokás: sokan arra vannak nagyra, hogy "egyedül ők építették fel a fél-, ha nem is az egész országot", ami nem igaz, csak mondják.
2023. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Figyi cicamanó. Én ismerek 1 keresztényt, hát mindenki.példát vehetne róla. Ettől még majdnem mind agymosott, istenkáromló, önző, stb? Igen.

Érted már?

2023. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván van benne valami igazság, mert ahogy modernebb időket kezdünk élni, egyre inkább kikopnak bizonyos dolgok, pl udvariasság. Régen egy átlagos férfi pl sokkal udvariasabb volt, mert belenevelték kiskorától kezdve, meg tisztelettudóbbak voltak az idősebbekkel stb. De az is igaz, hogy amióta világ a világ mindig azt gondolták az idősebbek, hogy ők sokkal jobbak mint az utánuk következő generáció. Pedig ez egyébként neveltetés és személy függő, mert most is vannak azért rendes, jól nevelt fiatalok, csak nem ők kerülnek előtérbe. Régen menő volt úriembernek lenni, most meg minél bunkóbb egy srác, annál nagyobb menőnek tartják.
2023. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
45%

13

Ja, mert a lányok illedelmesek mára és úri nők! Kb, mint a veszett kutyák:DDD

2023. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%
De ez minden generációban így volt és valószínüleg így is lesz
2023. jan. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
42%
Valamint a Bibi_3 névről is írogat, egy és ugyanaz a személy.
2023. jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
cicamicahúszharminc ha mondandód van ide is leírhatod
2023. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 everlight ***** válasza:
8%

Mert egoizmus velejárója a kornak.


8.Az idősek meg egész nap a tv előtt ülnek,az jobb?


9.Ott a google térkép,egy papír térkép hasznavehetetlen,mert sok útlezárás ,utca átnevezés van.

2023. jan. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 everlight ***** válasza:
13.Persze egy idős férfi csak udvarias lehet.
2023. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert a magyar idősek többsége egyszerűen burokban él és teljesen más rendszerben nőtt fel.

Ezek miatt rosszul méri fel a saját képességeit, és mivel nem tud lépést tartani a mai világgal, maradnak a szánalmas önigazolások, hogy "bezzeg mi még könyvet olvastunk, tudtok, mit jelent a szántás szó" meg többi butaság.


30as vagyok, és nem látom, hogy nagyképűsködésen kívül bármiben jobbak lennének a mai idősek. Azt viszont igen, hogy teljesen tájékozatlanok (tisztelet a kivételnek) és borzasztóan túlbecsülik a saját képességeiket.


Egyszerűen ignoráld őket, nem tudsz mit csinálni ezzel a jelenséggel. én is pár hónapja szakítottam meg a kapcsolatot egy idős festővel, aki mindig mindenkivel dumálni akar a parton. internetet sosem használt, 30 éve nyugdíjban van, ezért ő is burokban él, de szerinte mindenki hlye rajta kívül (különösen a fiatalok), és okoskodáson és festészeten kívül minden témában teljesen vakon van.

2023. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!