Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le az idősebbek a...

Miért nézik le az idősebbek a mai fiatalokat?

Figyelt kérdés

Kicsit értetlenül állok a dolog előtt.


Én harmincas éveim közepén járok, és akár a kortársaim, de az idősebbek különösen negatív véleményen vannak a mai tizenévesekről.


Ismerek párat közülük és szerintem nagyon rendben vannak emberileg, jó érzésű emberek. Attól, hogy nem értjük minden tettüket, még kiváló felnőttek lehetnek.


Nem lehet, hogy csak az irígység beszél sokakból?



2023. jan. 19. 14:41
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

kortól függetlenül Magyarországon az emberek többsége rosszul ítéli meg a saját képességeit, többnyire túlértékeli.

egy idős ember esetében ez hatványozottan igaz. pont pár hónapja "szakítottam meg a kapcsolatot" egy idős festőművésszel, aki sokszor kissé tolakodóan odajött a Duna-parton beszélgetni. gyakorlatilag úgy viselkedett mindenkivel, mint ha a tanítványa lenne és nem sok fogalma volt a dolgokról.

Miért is lett volna? 30 éve nyugdíjas, internetet sosem használt, egy szűk buborékban éli az életét évtizedek óta.


A másik meg, hogy érdemes megnézni, többnyire mit kifogásolnak az idősek a fiatalokban: nem tudnak térképet olvasni, nem ismerek az analóg órát, azt írják "sztem", stb.

Ergo csupa lényegtelen, nevetséges dolog. Ha idős lennél, nem lenne nyelvtudásod, nem értenél a számítógéphez, meg úgy általában semmilyen hasznos, nem elavult tudásod sem lenne, lehet te is próbálnál kapaszkodni a régi "értékekbe", amikor még kapták a taslikat a gyereket meg tudtuk mi az igazi munka.

tisztelet a kivételnek, de szerintem legtöbbször totál felesleges szóbaállni egy 50-60 éves emberrel.

2023. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Ocean7 válasza:

Utolsó kettõ Okostojásnak:

Majd ha egyszer véletlenül nem lesz net, vagy mondjuk áramkimaradás lesz pár napig, akkor majd "újratervezitek" fejben hogy mi és milyen keretek között hasznos... Mert zöldségeket írtatok Kiskomáim! Persze, tudom hogy ti el sem tudjátok képzelni a világot áram/telefon/internet nélkül, de ettōl még megesik hogy néha a pók is elesik!😁

2023. szept. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!