Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen negatív a magyar...

Miért ilyen negatív a magyar emberek többsége ?

Figyelt kérdés

Természetesen nem mindenki egyforma, de ami a Facebookon megy az valami katasztrófa. Egy feszt negatív hírek, egymás lehordása, ez se jó ; az se jó.


Ha esik a hó az a bajuk, ha nem akkor pedig az. Egyszerűen próbálom megérteni ezt a sok negatív szennyet de valamiért nem igazán megy.


Meg minden egyes negatív hírt ki kell azonnal posztolni a Facebookra, miközben a másikat, a kormány, vagy egy harmadik okot keresünk arra, hogy panaszkodhassunk.


Számomra ez érthetetlen.



2023. jan. 21. 09:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Csak egy elmélet.


Aki hőbörögni akar az a Facebookra megy. Mert azt hiszik tévesen, hogy ott bárkit érdekel a sirámuk. Aki nem negatív, az nyilván nem fog ott puffogni. De csak ezeket látod, így nyilván az lehet a benyomásod hogy minden ember ilyen.

2023. jan. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

Miért legyen boldog aki Európa lábtörlője?


(Én is Magyarországon élek, csak szólok.)

2023. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Mert kb egy balkán szintű ország vagyunk. Sokan egyáltalán nem élnek jól de főleg nem boldogan. Én nem csodálkozom rajta, hogyha sok magyar megkeseredettnek tűnik. Persze nyilván nem mindenki az, de van ez a tipikus magyar mentalitás is, hogyha nekem rossz akkor másnak is legyen az, amire az utóbbi 3-4 év csak rányomta jobban a bélyegét.
2023. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

A magyar társadalom jelentős része (én merném mondani, hogy több, mint a fele) a létminimum közelében vagy alatta keres, ráadásul az infláció miatt a létminimum összege egyre csak kúszik felfelé, a fizetések pedig nem követik. Nem mindenkinél vannak mindennapos megélhetési gondok, van vacsora fizetés előtti héten is és a rezsit is ki tudják köhögni, de sokan vannak, akiknél ha mondjuk bedöglene a mosógép, ötletük sem lenne, miből javíttassák vagy cseréljék és sok családban tudják, hogy a gyereket még csak-csak tudják etetni és ruházni, de ha majd felnő, életkezdéshez egy fillért sem tudnak neki adni, ugyanúgy csupasz p***ával vághat neki a nagyvilágnak, mint apa és anya.

Akik így élnek, folyamatosan frusztráltak és meg is van rá az okuk. Persze, hogy nem tudnak örülni semminek.

2023. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Hogy legyünk pozitívak amikor külföldi árak vannak, a bérek meg ilyen kevesek? Az ember nem tud már normális kaját se venni. Konkrétan azért dolgoznunk hogy életbe tudjunk maradni. Régen a rabszolgák is így voltak. Ma itt abban különbözünk csak tőlük hogy választhatunk hol akarunk szolgálni...
2023. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

Ezek csak kivegítések.


Az ember amikor alapvetoen boldogtalan vagy baja van, belül nem kiegyensúlyozott, az emberi agy automatikusan keresni kezdi annak az okát és olyankor van az hogy ráfogják az esőre, meg kormányra meg mindenre.

Mind egytől egyik téves kivetítés.

Belül van a baj. A saját élete a sz.r.


Ha vki azt mondja pl nyomasztja az eső, valójában nem attol van a baja.

Hanem alapvetoen nyomott belül és nem találja az okát és kivetíti az időre.


Az ember azt hinné hogy a közérzet kedv az okozat, tehát azt hiszik hogy VALAMITŐL szomoruak VALAMITOL nyomottak, de ez forditva van!


Jön egy nyomaszto vagy szomoru érzés, nem értik önmagukban, ezért annak keresik az okát és ráfogják minden másra.


Az érzések jonnek eloször es csak utána a gondolatok!

Nagyon fontos hogy egészséges életmódod legyen jó közézeted a szervezeted legyen jól légy energikus, mert az érzésekből indul ki a gondolkodás és nem fordítva.

Rossz közérzettel amit eszre se veszel magadon de rossz gondolataid lesznek aminek folyománya olyanok is hogy erre összeveszel a pàroddal aztán az egészet rákened a parodra hogy miatta vagy bosszús vagy szomorú. Ez egy b.zinagy tévhit.

2023. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%

2-es, te választod a lábtörlő életpályamodellt.

A magyarok ragaszkodnak a biztos rosszhoz, mert azt ismerik. Míg az ismeretlen, de jobb, az nagy erőfeszítés, gondolkodás, cselekedet. Inkább nem mozdulnak, hanem kisírják a bánatot facebookon. Remélve, hogy majd más! változtat. Csőtörés van? Hát hisztizzünk egy sort a helyi csoportban, véletlenül se a vízműnél érdeklődjük. Hátha más, aki olvassa a posztot, majd beszól nekik az ügyfélszolgálatra.

Tanult tehetetlenség.

2023. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem igazán értek egyet az utolsó véleménnyel. A családnak is lehet örülni, meg még sok mindennek, ezért nem hiszem, hogy a pénz lenne csak a gond. Sokkal inkább ez az egyre többet és többet akarok és így már sokan a kicsit nem becsülik.


Meg ez a negatív jövőbelátás: úgyse lesz jobb, úgyse lesz jobb.

2023. jan. 21. 10:19
 9/26 anonim ***** válasza:
50%

2.vagyok

Soha nem keseregtem mások előtt és nem is vetítettem ki másokra a frusztrációmat, próbálok a családommal boldogan élnek, de az Eu-s státuszunkkal tisztában vagyok!

Már ez is baj?

2023. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
élni
2023. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!