Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy van az, hogy valakiknek...

Hogy van az, hogy valakiknek van olyan szenvedélyük meg olyan céljaik, amiben sosem égnek ki, és nem unják meg? Hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Pl már gyerekkorutól tudják, hogy zenészek lesznek és annyira lelkesek meg kitartóak, hogy eljutnak odáig, és egy egész életen keresztül képesek ugyanazt csinálni.

De nem is muszáj gyerekkortól, valakit egyszer csak megszáll az ihlet, hogy ő ezt akarja csinálni, és elkezdi, és csinálja élete végéig és boldog.

Hogy van az, hogy valakinek van ilyen szenvedély, valakinek meg nincs?

Én ebbe belegondolni se tudok, hogy ez milyen lehet.

Egy csomószor volt olyan, hogy beszélgetek ismerőssel és elmondja, hogy megtalálta a hivatását, és boldog és akarja is csinálni. Meg hogy szeret dolgozni. Én ilyenkor úgy nézek rá, mint egy űrlényre. Mert hogy ilyen tényleg van? Honnan tudja, hogy nem csak becsapja magát, hogy ne kelljen tovább szembesülnie azzal, hogy mennyire sz@r? Én tényleg nem tudom ezt elképzelni, hogy van olyan, hogy valaki 20 éve dolgozik ugyanazt, ugyanott és nem unta meg, nem is égett ki, és meg szereti is. Én ha a 3 hónap után kiégek. Bármiben.

Volt már több munkahelyem is, ahol most vagyok, az az összes közül magasan vezet, mégsincs meg az a motivációm, ami másoknak megvan. En csak meg akarok élni es ennyi. És csak nézek, hogy masoknak honnan van ez a motiváció? Hol lehet ilyet kapni? Van eladó?

Nekem semmi ilyen szenvedélyem nincs. Vannak hobbijaim, de azokba szerintem beleunnék max 2 év után. Mint mindenbe.

Gyerekként se volt semmi elképzelésem, vagy célom, vagy heppem, hogy én az akarok lenni majd ha nagy leszek. Mikor kérdeztek, ugyanazt mondtam, amit másoktól hallottam az oviban hogy azt mondták, mert jobb ötletem nem volt.


Most ez a szenvedély ez veleszületett? Vagy mit kell hozzá csinálni?


2023. jan. 23. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan nincs, hogy nincs náluk hullámvölgyek. Van, amikor biztos unják, egy kicsit, nincs annyira kedvük hozzá, csak max. nem beszélnek róla. De azért folytatják mégis, mert hosszútávon gondolkodnak, vannak céljaik vele.
2023. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha hullámvölgyek vannak, akkor legalább van olyan időszak, amikor szívesen csinálják, nem kényszerből, nem CSAK azért hogy ki tudják fizetni a rezsit meg eltartsák magukat, hanem mert tényleg ezt akarják csinálni...
2023. jan. 23. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerned kell önmagad, ez az alap. Legyen hozzá türelmed. És, hogy tudj őszinte lenni magaddal. És, hogy sose dolgozz a pénzért. Nem olyan egyszerű dolgok ezek.


Van akinél nem tudatos, de ösztönösen tudja,pl. egy művész, ha kell bele is hal, csak azt csinálhassa.


Én nem halnék bele, de egyetem óta ugyanazzal foglalkozom, ha csak más lenne, inkább nem vállalom, akkor magamnak csinálom otthon. Képtelen vagyok csak a pénzért csinalni valamit hosszú távon.

Mindenkinek más a jó, de rá kell jönni mi.

2023. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De hogy lehet erre rájönni? Az önismeretben nem hiszek, csak sajat magunk beskatulyázására jó. Amit ugyanúgy nem bírok elviselni, mint ugyanazt a munkát hosszú ideig.
2023. jan. 23. 16:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ismered el az önmagad megismerését, akkor hogy akarod megtalálni? Sehogy.
2023. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek elég speciális esetek, mikor az ember ilyen eltökélten csinálja, amit szeret és meg is tud élni belőle. Én azt látom, hogy a legtöbb kisember utálja a munkáját, pl egy pénztáros, pincér, gyári melós stb. És hogy a legtöbben csak azért dolgoznak hogy el tartsák magukat vagy a családot de egyáltalán nincs benne szenvedély. És én is így érzem, a munka csak egy kötelező rossz az ember életében, kivéve persze ha valami rózsadombi villába születsz. Én se tudtam soha mi érdekel, átmenetileg tudok érezni lelkesedést bizonyos dolgok iránt, de hogy életem végéig ugyanazt csináljam az kizárt. Emellett nincs türelmem se kitartásom és a tanulásra is nehezen veszem rá magam. Úgy gondolom számomra az egyetlen valós motiváció csak a pénz lenne, de olyan mennyiségben, amit úgyse fizetne senki.
2023. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Én pl. szenvedélybeteg vagyok. A szer letétele után a függő személyiség rácuppan valami másra... lehetőleg olyanra, ami nem önpusztító.

Imádom a munkámat, és igen, többek közt zenélek is :D

2023. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 Értem én csak a megismert önmagamat is megunom. Sajnos ez tapasztalatom volt.
2023. jan. 23. 18:22
 9/12 A kérdező kommentje:

#7

Kicsit asszem én is függő vagyok, a saját képzeletem és gondolkodásom függője. (Jó tudom, ez azért nagyon nem ugyanaz)

Sajnos erről a szerről nem lehet lejönni. 😅

Ha valaki lehoz róla az előtt fehet hajtok.


És szerinted a kettőt ugyanaz a szenvedély hajtja, csak másba fekteted be? Pl szer helyett munkába?

2023. jan. 23. 18:27
 10/12 A kérdező kommentje:
fejet hajtok*
2023. jan. 23. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!