Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy van az, hogy valakiknek...

Hogy van az, hogy valakiknek van olyan szenvedélyük meg olyan céljaik, amiben sosem égnek ki, és nem unják meg? Hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Pl már gyerekkorutól tudják, hogy zenészek lesznek és annyira lelkesek meg kitartóak, hogy eljutnak odáig, és egy egész életen keresztül képesek ugyanazt csinálni.

De nem is muszáj gyerekkortól, valakit egyszer csak megszáll az ihlet, hogy ő ezt akarja csinálni, és elkezdi, és csinálja élete végéig és boldog.

Hogy van az, hogy valakinek van ilyen szenvedély, valakinek meg nincs?

Én ebbe belegondolni se tudok, hogy ez milyen lehet.

Egy csomószor volt olyan, hogy beszélgetek ismerőssel és elmondja, hogy megtalálta a hivatását, és boldog és akarja is csinálni. Meg hogy szeret dolgozni. Én ilyenkor úgy nézek rá, mint egy űrlényre. Mert hogy ilyen tényleg van? Honnan tudja, hogy nem csak becsapja magát, hogy ne kelljen tovább szembesülnie azzal, hogy mennyire sz@r? Én tényleg nem tudom ezt elképzelni, hogy van olyan, hogy valaki 20 éve dolgozik ugyanazt, ugyanott és nem unta meg, nem is égett ki, és meg szereti is. Én ha a 3 hónap után kiégek. Bármiben.

Volt már több munkahelyem is, ahol most vagyok, az az összes közül magasan vezet, mégsincs meg az a motivációm, ami másoknak megvan. En csak meg akarok élni es ennyi. És csak nézek, hogy masoknak honnan van ez a motiváció? Hol lehet ilyet kapni? Van eladó?

Nekem semmi ilyen szenvedélyem nincs. Vannak hobbijaim, de azokba szerintem beleunnék max 2 év után. Mint mindenbe.

Gyerekként se volt semmi elképzelésem, vagy célom, vagy heppem, hogy én az akarok lenni majd ha nagy leszek. Mikor kérdeztek, ugyanazt mondtam, amit másoktól hallottam az oviban hogy azt mondták, mert jobb ötletem nem volt.


Most ez a szenvedély ez veleszületett? Vagy mit kell hozzá csinálni?


2023. jan. 23. 16:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sztem, aki nem kedveli saját magát igazán, őszintén, a hibák elismerésével, aktív fejlődni akarással; az gyakorlatilag lehetetlen akadályokat támaszt maga elé az elégedett élettel kapcsolatban.
2023. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én már gyerekkoromban boltos vagy titkárnő akartam lenni. Dolgoztam boltban is, majd óvodában adminisztrátor lettem. Lassan 9 éve ott dolgozom és imádom. Teljes az életem. Szeretek bejárni, szeretem a munkatársaim, szeretem a főnököm. Ők is engem. A 9 év alatt soha nem volt konfliktusom senkivel. Aki próbált keresztbe tenni, már nincs itt, nem véletlenül.

Hogy mi a titkom? Semmi! Egyszerűen ilyen vagyok! Élvezem a munkám és teljes az életem!

2023. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!