Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanulhatnám meg élvezni...

Hogyan tanulhatnám meg élvezni a pillanatot és nem csak a végét várni mindennek?

Figyelt kérdés
Valamiért ha az egyik hobbimat űzöm (túrázok, gépezek, vagy olvasok) akkor mindig várom hogy befejezzem és letudhassam hogy jó van ez is megvolt. Pedig tényleg imádom a hobbijaimat csinálni, és alig várom egész nap hogy űzhessem valamelyiket. Viszont emiatt nem igazán tudok úgy belemerülni, ahogy szerintem kellene. Egy ideje gondolkodok, hogy újra játszanám az egyik játékot, mert imádtam minden percét és sok dolgot kihagytam. De nem tudom rávenni magam, mert akkor már nincs ott az a "kijátszom és de jó vagyok hogy ez is megvan" érzés :( De az az érdekes, hogy filmekkel meg a totális ellentéte vagyok. Van 3-4 amit imádok és rendszeresen újranézek, újdonságokra elég nehezen veszem rá magam. Tippek, ötletek, hogy mi okozhatja ezt és hogyan tudnék változtatni?

2023. jan. 23. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:
73%
Ismerős a helyzet. AMikor az adott pillanatban van, aminek pl.: örülni kelllene, át kellene élned, arra fókuszálni, de mindig csak a jövőn-, vagy a múlton agyalsz, akkor fékezd magad. Kérdezd meg magadtól, hogy: "Most miért is vagy itt? Mire kellene figyelned? Megteheted? Igen? A többi dolog várhat magára? Igen? Akkor nyugi!".
2023. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!