Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A svábok inkább németnek vagy...

A svábok inkább németnek vagy magyarnak érzik magukat?

Figyelt kérdés

2023. jan. 25. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Magyar.
2023. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Német nemzetiséginek. Nekem semmi magyarságérzetem nincs, mentalitásban, precizitásban, de még külsőre is inkább németnek érzem magam. Még a nevem is német. Magyarországon élek, de nem érzem magyarnak magam.
2023. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

A férjem echte sváb, de itt született, úgyis nevezi, hogy a szülőhazám.

Ízig-vérig magyar érzelmű, tisztelettel tartja a sváb hagyományait is.

2023. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én akiket ismerek, inkább magyarnak érzik magukat. Sokan közülük már nem is beszélnek németül. Persze azért a mentalitásukon érezni egy kis németséget, főleg ha pénzügyi dolgokról van szó. De amikor keseregni és panaszkodni kell, akkor rendes magyarok. :)
2023. jan. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben volt egy sváb barátnőm, ő magyarként azonosította magát, de fontos volt neki, hogy sváb gyökerei vannak. Magyarországon született és nőtt fel, magyar az anyanyelve, magyarul álmodik, magyarnak nevelték, de közben tudja magáról, hogy sváb.

Kb. mint a zsidók.

2023. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!