Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett olyan nagy divat...

Miért lett olyan nagy divat manapság "parasztul" beszélni ?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy egyre többször hallom, ahogy emberek azt mondják : tőllem, nállam, tehát 2 l betűvel . Mitől olyan "menő" ez ? Szerintem ez inkább parasztság .

2023. jan. 29. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Amiért a paraszt szót megint előszedni pejoratív jelzőként. Nettó tudatlanságból.
2023. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem parasztság, csak tájszólás. Mondjuk ilyen beszédet eddig csak cickányoktól hallottam. Azok meg nyilván 10-szeres szorzóval szaporodnak a magyarhoz képest, szóval egyre többet fogod hallani.
2023. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1-es azért tettem idézőjelbe a parasztot, hogy ne legyen pejoratív, de látom neked nem jött át...
2023. jan. 29. 11:05
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
"Paraszt" beszéd az itt kezdődik: tülle=tőle, oszt=aztán, mán=már, osztán=aztán bót=bolt. Na meg b+ mint kötő szó használta. De ez csak az én meglátásom. Ki hogy van vele.
2023. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Jaj még az űköt=őket ez lemaradt 4#
2023. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Mert ez lett elterjedve itthon. Konkrétan a tv-ben is így beszélnek. Engem ez a töllem, nállam annyira nem is zavar.. meg honnan tudjam, hogy nem olyan részéröl érkezik Magyarországnak, ahol így beszélnek, de észre lehet venni, amikor valaki direkt beszél tájszólással és az azért elég ciki.
2023. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

nállam, tőllem - ez ilyen nyugat-dunántúli kb.


Sztem nem kell ezektől irtózni. Inkább a tájszólások eltűnése a veszély.

Nagyon nyelveknél (angol, spanyol, orosz, német...) senki

nem problémázik ezeken, pedig ezekben aztán brutális dialektusbeli különbségek vannak. Filmekben, médiában is. Nem gond.

2023. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Pl.: a sok neten látható "poénok" miatt is, ami egy idő után már nem az.
2023. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Én azt nem bírom, amikor valaki külföldre kimegy, és onnantól már úgy beszél, hogy Magyarba, Németbe stb. Hát ő ugye olyan elfoglalt már, hogy nem tudja kiejteni, hogy Magyarország, Németország.
2023. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tényleg, az is idegesítő nagyon .
2023. jan. 29. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!