Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ az, hogy valaki...

Mitől függ az, hogy valaki ektomorf vagy endomorf testalkat lesz?

Figyelt kérdés
Például barátnőm 151 cm és 60 kiló, túlsúlyosnak számít és latszik is rajta. Én 170 vagyok, 58 kilóval de én már nem számítok túlsúlyosnak
2023. jan. 30. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Genetika.
2023. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
99%

Te kevered a fogalmakat. Az ektomorf alkat olyan, aki sokat eszik, mégse hízik. Az endomorf pedig az erős testalkatú, aki fogyókúrázhat egész életében, akkor sem lesz nádszál alkat.


Amit te írsz, az viszont annyit jelent, hogy 20 cm különbség van köztetek, ezért ugyanaz a 60 kg tök máshogy néz ki rajtatok.

2023. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki, mennyi a barátnöd BMI-je, meg mennyi a tiéd.

Itt szó sincs alkati különbségröl, te egyszerüen 20 cm.rel magasabb vagy ugyanannyi súllyal. Tökéletesen érthel, ha ö kövérnek tünik, te meg vékonynak.

2023. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lesz? Ez be van kodolva a genekbe, nem menet kozbe alakul ki.. Magassag -100/110 az idealis. Tehet te kb az vagy (max radferne par kg) Rajta viszont van vagy 10kg plusz (ami am nem jelenti azt tutira hogy endo)
2023. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%

#2


Az a baj, hogy ilyen se létezik. Mindenki képes hízni és fogyni is. Az tény, hogy valakinek az egyik könnyebb mint a másik, de nem lehetetlen.

Az mellékes, hogy egy túlsúlyos ember akár 30%-zal is lazán alábecsüli a napi kalóriabevételét, vékony társaiknál ez pont fordítva szokott.


Én utóbbi kategóriába tartozom, 170cm-hez voltam 48 kg. Ami lányként is nevetségesen vékony lenne, csak fiú vagyok. Elkezdtem enni, sokszor kínkeserves volt. Nem egyszer hánytam el magam egy étkezés után, sokszor csak ivással mentek le a falatok. De most itt vagyok, +17kg egy év alatt, 65kg.

Még nem állok le, csak mondom, hogy lehetetlen nincs.

2023. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!