Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan segítsek a kishugomnak...

Hogyan segítsek a kishugomnak az önbizalom növelésében/visszanyerésében?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam még megoldást arra a problémára, hogy hogyan lehet azt kezelni, amikor valaki úgy érzi, hogy szeretne mondjuk x szakmában elhelyezkedni, majd azt látja, hogy egy új dolgozó az újak varázsával vagy több tudással stb jóval jobban teljesít...úgy értem, hogy ügyesebb, gördülékenyebben veszi az akadályokat(pl jobb,komolyabb elemzést írt valamiről).Itt ugye az lenne a válasz, hogy akkor motiváló erőként fogja fel a kollégát és akkor ő is tegyen többet, de ezzel ellentétben az történik, hogy veszteségnek, csalódásnak éli meg, gyakorlatilag a "kevés vagyok ehhez" történet jön elő. Elveszíti a motívációt minden ilyen alkalommal és úgy érzi, hogy bebizonyosodott, hogy ő erre is alkalmatlan. Egyébként pedig egy nagyon gyakorlatias kishugom van aki nem tojik be a keményebb munkától sem és nem lusta....csak ezzel kínlódik, de ezért nagyon sajnálom, pedig biztos vagyok benne, hogy adott esetben nagyon frankón megállná a helyét az x szakmában, mert kitartó, kötelességtudó, és abban amit csinál maximalista. Mivel nem ismerik őt a melóhelyen, ezért azt sem tudják, hogy neki nagyon fáj, amikor lelkesen beszélnek a másikról és neki ehhez jó pofit kell vágni, elismerni....Szerintetek hogyan tudok neki segíteni ebben? Fel lehet fogni humorosan is, de most úgy gondolom abból nem kérek.Köszönöm előre is

2023. febr. 2. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell neki elmondanod, hogy nem mindenki tapasztaltan kezd dolgozni egy helyen egy szakmával, mert olyan nincs. Az kell, hogy a szeme előtt legyen, hogy a tapasztaltabb szakmabeliek se voltak az elején még profik.
2023. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Mérgező szülők opuszt. Önbizalomhiány mindig az első életévekben alakul ki, a szülők viselkedése által. Ugyanígy a maximalizmus is. Ezeket a defekteket jól fel lehet dolgozni önismereti terápiákkal.
2023. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!