Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a nemek között egyenjogúság...

Ha a nemek között egyenjogúság van, akkor miért vannak külön női és férfi öltözők, mosdók?

Figyelt kérdés

Ha teljesen egyenlő a két nem, akkor mi ez a megkülönböztetés?

Meg sokszor a férfiak mégis előre engedik a nőket az ajtóknál.



2023. febr. 4. 12:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Mindkettőre a szokás a válasz. Nézd csak pl Afrikát, ahol alapvetően lengén öltöznek, olyan meleg van. Ott nem akadnak ki pár kilátszó női mellbimbón, megszokták, hogy a nőknél se szokás a felsőruházat s egész nap úgy vannak. Ennenben nálunk a társaság fele elkezdi csorgatni a nyálát, a másik vele meg undorítónak tartja, hogy így kitette mindenét.

Az előreengedés meg lehet bevágódási szándék is. Én gimisként voltam úgy, hogy a buszra felszállóknál beálltam másodiknak, az előttem levő fiú felengedett vagy 6 menő lány, majd felszállt ő, s végül én. Simán csak csajozási szándékkal jópofizni akart.

2023. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Gyermekem az Úrban adj türelmet 🤦🏻‍♀️ Ha mindkét nem számára fenn van tartva az adott szolgáltatás, az egyenlőség, egyenjogúság. Akkor beszélhetnénk ezek hiányáról ha csak női wc-k lennének, a férfiak meg hugyozzanak otthon. Nagyon remélem hogy ez csak egy troll kérdés, bár manapság már mindent ki tudok nézni az emberekből.
2023. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%
Mert egyesek nem bírnak a f*szukkal és minden létező helyzetben randi/dugási szituációt látnak.
2023. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%
Az ösztönlények miatt.
2023. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Az, hogy a nemek között egyenjogúság van, nem jelenti azt, hogy minden területen teljesen megszűnnek a nemek közötti különbségek. A nemi szerepek és az ehhez kapcsolódó szokások, hagyományok, valamint a biztonsági és magánéleti szempontok is befolyásolják a nők és férfiak közötti megkülönböztetést az öltözők és mosdók használatában.


Az öltözők és mosdók különválasztása az egyének biztonságát, kényelmét és magánéletét szolgálja. A nők és a férfiak különböző testi jellemzőkkel rendelkeznek, amelyek befolyásolják az intim higiénia és az öltözködési szükségleteiket. Az egyes nemeknek szükségük van olyan helyekre, ahol biztonságban érezhetik magukat, és ahol kényelmesen elvégezhetik az öltözködéssel és a higiéniai igényekkel kapcsolatos tevékenységeiket.


Ugyanakkor fontos, hogy az öltözők és mosdók használata ne jelentsen hátrányt semmilyen nemhez tartozó egyén számára. Bizonyos helyzetekben, például az LMBTQ+ közösség tagjai számára a nemi azonosság alapján szervezett öltözők és mosdók használata nehézségeket okozhat, és lehetőséget adhat a diszkriminációra. Ezért egyre több helyen alkalmaznak uniszex öltözőket és mosdókat, amelyeket bárki használhat anélkül, hogy azonosítaná magát a nemi identitása alapján.

2023. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Magánszféra miatt.Gondolom te se öltözöl együtt férfiként idegen férfiak társaságában át....
2023. jún. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
Lázad a WOKE.
2023. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!