Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani fiatalok egy kicsit...

A mostani fiatalok egy kicsit egyszerűbbek?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha valakit megbántok ezzel, nem szándékom.

Azt vettem észre, hogy a mostani serdülők és huszonévesek, olyan mintha butábbak lennének egy fokkal. Egyszerűbb összefüggéseket sem értenek. Nyilván nem mindegyik, mert találkozom olyannal is, akire azt mondom, na igen, ez egy okos gyerek.

Általában viszont, mintha lebutított emberekkel beszélnék.

Nem tudom, hogy ez csak az életkornak tudható be, tehát mi is ilyenek voltunk, vagy tényleg valahogy másak a mai fiatalok. Az oktatás ennyivel rosszabb lenne az elmúlt 15-20 évben? Tényleg nem tudom eldönteni.


Amit még észrevettem, hogy angolul is sokkal kevésbé tudnak a mostani mondjuk 15-25 közöttiek, ami szintén meglepő számomra. Olyan mintha visszaléptünk volna egy szintet.



2023. febr. 5. 04:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
22%
Az oltás az oka, amit Bill Gates repülőkkel permetez ránk.
2023. febr. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
38%

Én 22 éves lány vagyok.

Szerintem tényleg hülyébbek a mai fiatalok. Vannak köztünk okosak is persze, de a többség szerintem kajak buta.

A túl sok mobilozás, virtuális tér, videójátékok,

ész nélküli ide-oda Kefélésük..., vagy éppenséggel a másik véglet, a négy fal közé bezárkózó nulla közösségi élet, nulla társas kapcsolat, barátok hiánya.

Sokan be vannak tompulva, mint a zombik. Kevesebb virtuális tér, és több, normális szociális élet helyrehozná őket!...

2023. febr. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
15%
(Szóval például, a túl sok kockulás, mobilozás problémákat szül.)
2023. febr. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
Az élet lett egyszerűbb. Ök ezt ki is használják.
2023. febr. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem angolul jobban beszélnek, mint 10-15 évvel ezelőtt.
2023. febr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%

"Nem tudom, hogy ez csak az életkornak tudható be, tehát mi is ilyenek voltunk" - igen, az életkornak tudható be, "mi" is ilyenek voltunk


Én azt vettem észre, hogy a mindenkori idősebb korosztály valamiért szereti köpködni a fiatalokat. Így volt ez már akkor is, amikor én voltam fiatal, akkor mi voltunk az életképtelen sz.rok, 10 évvel később az akkori tinédzserek voltak az életképtelen sz.rok, amint a fenti ábra mutatja, most a mostani tinik az életképtelen sz.rok. Szóval nem, nem a fiatalok lettek butábbak, sz.rabbak, hanem te lettél egy megkeseredett felnőtt, aki lenézi és fikázza a mai kamaszokat. Megmondom őszintén, én baromira utálom ezt a mentalitást, mert egyrészt semmi értelme köpködni a fiatalokat, másrészt szerintem a 10 és 20 közötti időszak a legmegterhelőbb az ember életében, van ilyenkor elég baja az embernek anélkül is, hogy a besavanyodott, megkeseredett felnőttek ekézését kelljen hallgatnia.

2023. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
75%
Alapvetően butul a tarsadalom.
2023. febr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk azt azért tegyük hozzá hogy a PISA eredmények alapján tényleg butábbak a fiatalok.
2023. febr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
15%
Kevesebb is lett a tananyag, mint régen. Igazából már a robotok fognak mindent csinálni a jövőben, úgyhogy nem is kell már annyira nagy tudás...
2023. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
#9 Mondjuk felesleges is azt a mennyiségű haszontalan, lexikális tudást a gyerekek fejébe erőltetni, ami az általános- és középiskolai tananyag.
2023. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!