Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt vettem észre magamon,...

Azt vettem észre magamon, hogy az utóbbi időben mintha lenézném az elhízottakat vagy azokat, akik "egyszerűbbek" nálam. Ez annak a jele, hogy rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Mélyről küzdöttem fel magam (vidék, csóró, proli család, sok alkoholistával és/vagy munkakerülővel), kellett egy nagy adag szerencse is, de azt hiszem ledolgoztam a hátrányt, amit az élet adott.


Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a kérdésben említett érzések, gondolatok villannak be. Nem szeretnék rossz, elítélő ember lenni. Nem tudom, hogy miért van ez. Lehet, hogy ez valamilyen rejtett frusztrációm kivetülése?


A kérdésem nem a túlsúlyról vagy a szellemi egyszerűségről szól, hanem erről a jelenségről. Köszönöm, ha ezt tiszteletben tartod!



2021. márc. 26. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy rossz ember, hanem ez így működik.

Ha te tudsz tenni magadért de a többiek nem, mert inkább lustálkodnak meg elpazarolják az életüket az szomorú. Aki harcol az megkapja érte a jutalmat.

Aki nem, az meg elvan magának otthon a fotelban és csak éli az életét aminek hamar vége lesz így.


A sikeres emberekben is megtalálható ez a gondolkodás. A gondolat, hogy te viheted valamire és viszed is, te megtudsz változni önerőből, sikeres tudsz lenni az nagy kincs.


Lehet nem túl összeszedetten fogalmaztam, de a lényeg, hogy jó ember vagy nyugi.

2021. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok sajnos. Ettől még szerintem nem vagyunk rossz emberek, ha egyébként tisztelettel bánunk velük a hátuk mögött is és nem beszéljük ki őket senkinek, tehát magunkban tartjuk. Én szeretem azt hinni magamról, hogy elfogadó vagyok és nem is szoktam konfrontálódni az emberekkel de ha jobban belegondolok majdnem mindenkit lenézek valamiért aki a környezetemben van. Pl. az életvitelükéért vagy valami baromságért amit mondtak.
2021. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem bántom őket és nem is hozom szóba senkinek.
2021. márc. 26. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!