Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kérlek, ne nevessetek ki, de...

Kérlek, ne nevessetek ki, de mit tegyek, hogy ne féljek egyedül itthon esténként?

Figyelt kérdés

Ciki leírni, de 27 éves nő vagyok és rettegek ha egyedül kell maradnom. De csak sötétedés után. Ez így volt, amióta az eszemet tudom, de nagyon ritka alkalom volt az, hogy egyedül kellett lennem. Családdal laktam, akikkel inkább mentem mindenhová, mint az egyedüllét, aztán 23 éves koromig koli, majd lakótársak, most meg a párommal lakok.

Ráadásul ennek a háznak olyan “rossz a levegője”. Talán azért, mert régi, meg nagy, meg mert nem ismerem még a szomszédainkat, és méginkább egyedül érzem magam. Most egy három napos továbbképzésre megy a párom és totál egyedül leszek 2 éjszakát. A városban sem régóta élek, nincs olyan barátnőm, akihez átmehetnék, vagy haza a szüleimhez, mert másnap dolgoznom kell és mindenki 1+ órára lakik.

Próbáltam már régebben a tv kapcsolást, zenét, filmeket, de nem rémlik, hogy segítettek volna.


És most jön a vicces része. Nem a betörőktől, meg ilyesmitől félek, hanem a természetfeletti lényektől. Sosem volt ilyen élményem, semmi paranormális, de rettegek, hogy történik valami, minden neszre fülelek, félek a sötét folyosón elmenni a villanykapcsolóig stb. Rettegek, hogy lesz ott valami ijesztő. Horrorokat sem nézek, egész életemben 2-3 filmet láttam. Tudom, pszichológus... de az elkövetkezendő 2 éjszakát miként bírjam ki? Valaki hasonló helyzetben?


2023. febr. 5. 10:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
31%
aludj!
2023. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
27%
Szerezz magadnak egy pasit, aki veled alszik.
2023. febr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
31%
Maszturbálj
2023. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
Mért kell a sötét folyosón végigmenni? A mobilod vagy egy zseblámpa nem tud világítani? Filmnézés (vígjáték), élénkítő zene. Túl fogod élni, és utána már ez a tapasztalat segít. Te akartál odaköltözni? Valami városiasabb helyen kéne laknotok.
2023. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%
Én a horrorfilmek nézése után vagyok így 😅 Szerintem hagyj felkapcsolva minden lámpát a házban, így legalább a sötéttől nem kell félned. Ha félsz hogy belenézel a tükörbe és lesz ott valami, azt is letakarhatod egy ronggyal. Nekem az szokott segíteni, ha az egyik barátnőmmel beszélgetek, vagy ha valami olyan tevékenységet csinálok amiben el tudok mélyülni és akkor csak arra figyelek (játékok, gyertya készítés, rajz, sütés-főzés, stb). Plusz háttérben a kedvenc zenéim. Amúgy pont nemrég tartott nekünk egy pszichológus egy előadást (pszichológia képzés) amiben említette, hogy az ilyen számunkra megindokolhatatlan félelmek olyan tapasztalatokból erednek, amiket mi már nem tudunk felidézni, de még mindig magunkban hordozzuk. Szóval lehet hogy nagyon régen neked is volt egy ilyen élményed, és egy pszichológussal fel tudnátok ezt dolgozni, de ez csak ajánlás.
2023. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Olvass, netezz, sportolj, tehát mind fizikálisa-, mind szellemileg fáraszd le magadat.
2023. febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
81%

Én ugyanígy voltam (még a szülői házban laktam), öreg ház az is, nagyok a szobák, stb. Anyuék a húgommal 2 hétre elutaztak, hát féltem én is nagyon esténként, hasonlóan, mint te.

Én a szobában égve hagytam egy fényforrást éjszakára is (nem a szemembe világított, egy akvárium volt a sarokban, annak a lámpáját). Este olvass valami vidám könyvet, nézz meg egy romantikus vígjátékot. Én sokszor belealudtam az olvasásba a két hét alatt, úgy bírtam ki. (Amúgy kutyus nincs? Őt is behívhatod, bár biztos írtad volna, cicát is, ha van).

2023. febr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
13%
7: Az ördög sokszor macskatestbe bújik!
2023. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
15%

Ideje ájulásig piálnod, de a kést-baltát dugd el, mert mostanában módi a szomszédokat meglátogatni képzelgések miatt:D


Állj le a facebookról és kezdj el megtanulni főzni...

2023. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
67%
Voltak már paranormális élményeim,de nem történt semmi bajom,és neked sem fog,ha netalántán ilyennel találkoznál.És ezek azért csak elvétve fordulnak elő,ha egyáltalán.No para.
2023. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!