Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnátok egy valóbban...

Mit gondolnátok egy valóbban raszta emberről? Ismertek ilyeneket? Én nemrégiben láttam egy ilyen családot (a gyerekeknek is ilyen haja volt).

Figyelt kérdés

Tehát nem csak divatként, szubkultúraként, lázadásként értelmezi az egész külsőségeit újra, hanem eredeti módon, vallási értelemben tartják az egészet, vallásos, hívő rasztafárik.


Például a reggae zenéket is himnuszokként, rituális dalokként fogják fel. (Eredetihez hasonló reggae zene:

https://www.youtube.com/watch?v=VMSePghm4kY

https://www.youtube.com/watch?v=StfkcX2nUW8 ). A hajukat is egy bibliai alapján csinálnák ilyenre. Az egész egyébként eredetileg főként a zsidó vallásban (annak is különösen az etióp, az egyiptomi, a lemba, és valamilyen szinten a közel-keleti és szamaritánus ortodox irányzataiból) és a kereszténység legrégebbi felekezeteiben (főként etióp, kopt, eritreai, örmény, keleti ortodox, nyugati kereszténység csak kis mértékben), illetve nagyon kicsi mértékben az iszlám (szúfizmus) és bizonyos filozófiák, misztikus, vagy épp békepárti, lelki békét, szeretetet, lemondást és világbékét hirdető irányzatok bizonyos irányzataiban.


Én nemrégiben találkoztam egy ilyen családdal az utcán. Raszta haja volt az egész családnak, még a gyerekeknek (fiúknak, lányoknak egyaránt) is, ami kicsit fura volt, de egyébként teljesen hétköznapian néztek ki (meg amúgy disznót sem igazán esznek).


Ti ismertek ilyen embereket? Mi lenne a véleményetek róluk?



2023. febr. 9. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Tobbet is. A lanynak akivel most kavarok derekig ero van 😍 Nekem is volt, de nem az egesz. En birom oket
2023. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1.

Vallásos rasztákra gondoltam. A leírásban benne volt. Ma már egyesek divatból csinálják, de eredetileg ez egy vallás (egy ábrahámi vallás).

2023. febr. 10. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerek ilyen személyeket. Nem tudnék egy hullámhosszon lenni velük, az biztos, én egyáltalán nem vagyok vallásos és furcsának is találom azokat, akik ilyesmikben hisznek. Bajom nincs velük, csak tőlem nagyon távol áll ez az egész.
2023. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Vallasost ense. Az nemsok lehet itthon.. De az Ozoras fajtabol sok van 😏
2023. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!