Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fogja sok ember a...

Miért fogja sok ember a sikertelenségét a gyerekkorára?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasom itt gyakorin felnőtt embertől, hogy neki milyen szar gyerekkora volt, és nyomorult felnőtt élete lett miatta. Mintha ez kötelezően így kéne, hogy legyen.

Saját peldamból kiindulva, a rendőrség vitt el az alkoholista szüleimtől intézetbe, majd a nagyszuleim neveltek nem épp meghitt, családi hangulatban. Sokszor kaptam fakanállal tőlük, nem tudták kezelni a rendszeres hisztijeimet, ez nem az ő hibájuk, nem volt türelmük hozzám. Gyuloltem az életem, el akartam tűnni a föld színéről, tehernek éreztem magam mindenki számára. Hiányoztak a testvéreim, anyukám, utáltam mindent egész gyerekkoromban.

Húszas éveim elején fogtam fel, hogy semmi okom a panaszra, a családomban nőttem fel, elkezdtem értékelni mindent ami van, a szeretteimet, hogy van otthonom.

Most jó munkám van, gyerekem, családom, hazunk (hitellel), és nyilván mindig hiányzik valami, de teljes és boldog életem van.

Az egész csak felfogás kérdése, ahelyett, hogy valaki a gyerekkori nyomoran sirankozik és a szüleit hibáztatja az elcseszett eletéért , miért nem próbál túllépni rajta és elkezdeni a saját életét? Miért jobb belefulladni az onsajnalatba?



2023. febr. 10. 11:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Mert azt a legkönnyebb.
2023. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Legtöbbször gyermekkori traumák, sérülések okozzák a későbbi lelki problémákat. Olyanok,amiről esetleg fogalma sincs már az emberek.De a lélekben nyomot hagyott.

Pl nagyon sok szexuális abúzusnak valami gyerekkori negatív emlék az előzménye, esetleg látott dolog.

És nagyon sokszor a szülők is okoznak sérüléseket szóval, tettel, szeretetlenséggel.Általában azok a szülők, akik maguk is ilyet éltek át a saját gyerekkorukban.

2023. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Olvasd el kérlek Dr. Máté Gábor legújabb könyvét: Normális vagy. Akkor megérted, hogy sokan miért utalnak vissza a gyerekkori traumáira.


Páromnak is nagyon szar gyerekkora volt (pl. alkoholista apa (értelmi és érzelmi intelligencia 0)), rákos anya - őt elveszítette gyerekként) és sajnos ez nagyon, de nagyon kihat a felnőtt életére is. Hiába volt már jó pár szakembernél, még mindig keresi az útját közel a 40-hez.

2023. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyerekkori traumák önértékelési problémákat okoznak, ami a teljesitmény megszünését eredményezi felnőtt korban. Te jól tudtad csinálni, van még hasonló példa, de a zöme az az h tönkremennek már gyerekként, felnőttként meg ugy maradnak, hiszen miért is járna nekik bármi több, mint addig?
2023. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Csak akkor lenne bizonyítható, hogy igennem a gyerekkor/fiatalkor traumái okozták a sikertelenséget, ha párhuzamos életeket szimulálnának ugyanazzal az emberrel. Talán majd egyszer erre is lehetőség nyílik és mégjobban érthetővé válik az emberi psziché működése.

Azért nem az a jellemző, hogy jól működő családok gyerekei kallódnak el.

2023. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
Mert sokkal könnyebb külső tényezőket hibáztatni, mint önvizsgálatot tartani
2023. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz ebben a kérdésben helyes választ adni, mert a gyerekkorukra mutogató embereknek egyszerre van igaza és tévednek is. Abban az értelemben tévednek, hogy a nyomorúságos gyerekkor önmagában nem magyarázat. Ahogy te is említetted, egy csomó ember tud felkapaszkodni a mély putriból, sőt, sok ember ezt jelöli meg okként, hogy megtanult küzdeni.


Ugyanakkor szerintem mégis igazuk van, csak nem úgy ahogy gondolják. Nem a szegénység akadályozza őket az előbbrejutásban, hanem az a mentalitás, hogy nem lehet változtatni. Ezt a tanult tehetetlenséget tényleg a gyerekkorukból hozzák, szóval valóban a gyerekkoruk nyírja ki őket.


Ennek a gyerekkori kondícionálásnak BRUTÁLIS hatása van. A kőkemény rottweilernek ha gyerekkorában megtanítod, hogy te vagy az erősebb, felnőttként is elhiszi, és fél tőled. Ugyanígy, ha egy gyereket egész életében csak az a hitrendszer vesz körül, hogy innen nincs felfelé, akkor bármivel próbálkozni olyan lesz neki, mintha repülni akarna, mikor tudja, hogy nincs szárnya.


Szerintem azok a gyerekek törnek ki a putriból, akiket valamilyen módon érnek olyan ingerek, impulzusok, amik abba az irányba mutatnak, hogy nekik nem kötelező itt lenni, van értelme próbálkozni. Ha ezek nem érik el a gyerek ingerküszöbét, a gyerek ott marad, és ő őszintén hinni fogja, hogy neki ez jutott.

2023. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
Biztos, hogy olyan esetekben, ahol tényleg traumatikus gyerekkort szenvedett el az illető, nagyon nagy hatással van a cipelt teher a felnőttkorára. Ezen nem mindenki tud továbblépni sajnos. Viszont azt kell, mondjam, hogy egy idő után már bizony saját felelősség IS. Felnőttként tudni kell meghozni döntéseket és formálni a saját sorsunk - sok embernél azt látom, hogy könnyebb az önsajnálatban dagonyázni és várni a csodára, merthogy "basszus, hát annyi szenvedés után megérdemelném", mint lépni - mondom ezt úgy, hogy én is végigmentem az önsajnáltatós fázisokon. De el kell tudni jutni egy olyan szintre, hogy "oké, látom, hogy anyám-apám-iskolatársaim viselkedése hogy hatott rám, lehet, hogy nem leszek 100%-ig egészséges ember meg én a következő Elon Musk, de tehetek azért, hogy jobb legyen" - pl. elmenni ingyenes pszichológushoz (utána kell nézni, melyik legközelebbi rendelőben van), tanulni, képezni magam, kinyitni a látószögem.
2023. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%

Én igazából azt nem értem, hogy akik egyértelműen tudják, hogy a gyerekkoruk rossz hatással van a felnőtt életükre mert nyomot hagyott rajtuk, esetleg a mai napig nem tudják feldolgozni...

...azok miért nem fordulnak szakemberhez aki ebben segíthet?


Ha tudom, hogy van valami bajom - főleg ha ilyen konkrétan tudom mi okozza a bajomat - felkeresem az ileltékes szakembert és kigyógyulok belőle.


Az, hogy 30+ éves emberek még mindig a gyerekkorukon rágódnak, az egyszerűen nevetséges. Mert igen, lehet, hogy rossz hatással volt a gyerekkori körülmény rá, de aztán felnőtt és ott van a lehetőség a kezében, hogy tegyen ellene. Mégsem tett. Persze, nehéz és hosszú folyamat kigyóguylni ebből, de igazából vagy egy egész életen át nyögi, vagy nekiáll ennek a folyamatnak, más opció nemigazán van.

2023. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudsz kigyógyulni, mert egy apa vagy anyahiány például beleszövődik az életedbe mint egy nagy takaróba a sok-sok nélkülöző év és csak a szövet visszafejtésével tudnád orvosolni, ami lássuk be lehetetlen.

Együttélni a veszteséggel lehet, de megmásítani, kitörölni még nem.

2023. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!