Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember számára, akit...

Egy ember számára, akit mindenhogy megtépázott az élet, kudarcok sorozata az élete, bölcs dolog lehet remeteségbe vonulni és kívülről szemlélni a múlt történéseit ? Teljesen elvonulni.

Figyelt kérdés
Tele van krízisekkel az élete. Vagy teljes remeteségbe, vagy valami remeterendbe belépni. Elzárkózni a világ elől, hiszen ha nem adok felületet, nem bánthat senki. Ez megnyugvást adhat a háborgó léleknek ?

2021. febr. 10. 00:09
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez helyes döntés.
Hülyeség !
16 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Fordultál már szakemberhez?
2021. febr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Csalódott mindenkiben*
2021. febr. 10. 00:11
 3/27 A kérdező kommentje:

1: Igen, pszichológushoz. Több alkalommal is. Kibeszéltem magamból a gondjaimat. De néha azt érzem, hogy hagynom kéne az egészet a picsába, és inkább elvonulok, elzárkózok teljesen, és valahogy kibekkelem a hátralevő életemet, remeteként.


Teljesen elvonulni és a legminimálisabb kontakt bárkivel is. Sok emberben csalódtam, barátokban. Sikerélményem 0.


És már próbálkozni sincs kedvem, se erőm. Belefáradtam az egészbe. Szünet kellene. Elvonulás.

2021. febr. 10. 00:15
 4/27 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor ehhez viszont teljes önfeladás kellene, ha remete akarok lenni, az óriási nagy lemondás lenne és nem tudom, nem bánnám-e meg később. Olyan az élet, mint a párkapcsolat, néha kell, néha pedig hagyjon békén engem.
2021. febr. 10. 00:18
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha igy erzed, akkor hajra! Mindenki ugy eli az eletet, ahogy szeretne.
2021. febr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ha most nagyon obszcén és közönséges akarok lenni, olyan metaforával tudnám szemlélteni, mint a hányás. Úgy viszonyulok az élethez, mintha ki akarnám hányni magamból. És utána lehet megkönnyebbülnék. Bennem van ez az élet nevű valami és rosszul vagyok tőle. Hányingerem van tőle képletesen.
2021. febr. 10. 00:22
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ohmmmm...én erre nem tudok mit mondani.....azért ne hogy megold már magad itt nekem
2021. febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan
2021. febr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

7: Nem tervezem megölni magam, viszont ilyen teljes visszavonuláson az élettől mostanában egyre többször megfordul a fejemben.


Kudarcok tonnaszámra, rengeteg emberben pedig csalódtam, megaláztak stb... Lehet, hogy azért halmozok kudarcot kudarcra, mert próbálkozom.


Lehet, hogy a kulcs nem a próbálkozás, hanem a passzív szemlélődés. Lehet, hogy betonfalakat kellene építenem magam köré, de ez egyben megvédene engem a külső rossz hatásoktól is.

2021. febr. 10. 00:40
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel elvesztegetnéd az egyetlen életed.
2021. febr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!