Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan váljak jó emberré?

Hogyan váljak jó emberré?

Figyelt kérdés
Nem mondanám magam kifejezetten rossz embernek, de jónak se. Az a baj, hogy az agyamban kettősség munkálkodik. Egyik pillanatban belátom, hogy gonosz ember nem létezik, csak a körülmények tesznek bizonyos elméket más emberekhez képest negatívvá, de a másik pillanatban meg mégis képes vagyok a kárörvendésre. Az a baj, hogy látom az emberiség hibáit, amit a bolygó ellen követtek el, látom a saját hibáimat is, és emiatt hajlamos vagyok az embergyűlöletre. De nem akarok senkit gyűlölni. Szeretném látni minden érem mindkét oldalát, és afféle pártatlan bölcsként viszonyulni az egész világmindenséghez. Nem arról van szó, hogy úgy akarok jó ember lenni, hogy adakozok, meg önkénteskedek, egyszerűen csak szeretnék senkit és semmit nem gyűlölni magam körül, de mindezt úgy, hogy a határozott véleményem azért meglegyen. Volt már, akinek sikerült ez a fajta megbölcsülés?

2023. febr. 10. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyűlölet olyan mint az öröm vagy a félelem, zsigeri. Szabályozni lehet, de megszüntetni nem.
2023. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De például korlátozódhatna a gyűlölet tényleg azokra, akik közvetlenül ártanak az embernek. De az a baj, hogy a gyűlölet sok esetben céltalan, például az irigység, vagy az egyet nem értés a másik világnézetével, esetleg az unszimpátia váltja ki. Ezeket szeretném valahogy megszüntetni.
2023. febr. 10. 15:14
 3/7 Tofika2 válasza:

Engem a keresztény hit segített ebben. Amióta foglalkozok vele, meg eljárok gyülekezetbe (reformátusba, ne ilyen Hit Gyülekezetere gondolj), azaz van egy közösség is ami segít. Eltünt az alkoholfüggöségem, illetve csomó tulajdonságom ami rossz volt, ha nem is teljesen tünt el sajnos (ez egy hosszabb folyamat, amit Jézus végezz az emberben, nem egyből lesz tökéletes ember, de aki átadja magát Jézusnak, más szóval ,,újjászületik"(keresztény értelmezés szerint, egy teljesen új embert formál a Szentlélek az emberből, szépen lassan javitódik) az szépen lassan megjabul) teljesen, de rengeteget javultak pl: már nem gyűlölködök, mindenkinek elfogadom, hogy más a véleménye. Akik rosszat tettek, megbocsájtottam, de nem magamtól, én erre nem voltam képes. Egyedül az, hogy letettem az életemet Jézusnak, hogy ő irányítsa, és segítsen megjavulni, csak így sikerült, egyébként meg hiábavaló emberi erölködéseim voltak.

Ha érdekelne jobban, akkor írj nyugodtan, próbálok segíteni, amennyit tudok.

2023. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tofika2 válasza:

*megjavul.

Illetve, illetve a harmadik mondatban, a zárójel után a teljesen szót nem akartam.

Bocsi, ezekért a hibákért. Remélem azért érhető a mondanivalóm.

2023. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de engem nem érdekel ez a fajta út. Nem fogok vakon követni sem egy vallást, sem egy szektát. Mit írtam is, én bölcs szeretnék lenni, a magam módján. Akit mások irányítanak, aki más tanait követi, az nem lesz bölcs, csak egy birka, vagy ha úgy tetszik, bárány, aki halad arra, amerre mondják neki. Attól nem lesz valaki jó ember, ha azt mondják neki mások, hogy legyen jó. Csak egy köpönyeget vesz magára, amitől azt hiszi, hogy jó. Én zsigerből szeretnék jó, pártatlan, és bölcs lenni.
2023. febr. 10. 17:48
 6/7 Tofika2 válasza:

Ahogy gondolod, szerintem ezen az úton mind bölcsességet kaphatsz, mind pedig javulhatsz, saját példámból adódóan gondolom, de te döntésed.

Viszont az, hogy a magad módján, az annyira nem fog menni, a bölcsesség, akár az életedben történt tapasztalatokból vonod le, azokat sem te szerezted, hanem az életben való dolgok tanítottak erre. A bölcsességet tanulja az ember, véleményem szerint. Persze lehet, én értettem félre a ,,magad módján" való kifejezést.

2023. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem értetted félre, de még mindig jobb a saját életünkből tanulni, akkor is, ha a tudás mások révén jut el hozzánk, mint valaki más életét példának venni. Apróságokat el lehet tanulni másoktól, de a nagyegészre magunknak kell rájönni. Ezt az utat keresem, ahol végül magam jövök rá az igazságokra.
2023. febr. 10. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!