Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan váljak magabiztos,...

Hogyan váljak magabiztos, sikeres emberré?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, csak egy érettségim van, amit 3 éve csináltam meg.. Jövőre szeretnék tovább tanulni egy OKJ-s képzésen, gyógymasszőrnek..

Viszont mostanában az a tapasztalatom, hogy egy csődtömeg vagyok.

Az érettséginél megtorpantam. Érettségi után elkezdtem az ápolóin tanulni, csak hát jöttek a problémák... még ősz elején kellett menni az üzem orvoshoz, mert kellett a gyakorlathoz orvosi alkalmassági, hogy kezdhessünk a kórházban... Azonban nekem a múltam olyan volt, hogy nem tetszett a dokinak... Véletlenül elszóltam magam, 3 és fél éve öngyilkossági kísérletem is volt ,amiért kórházba kerültem... aztán a karomon látta a vágás nyomokat... (akkoriban még elég frissek voltak)... Hiába mondtam ,hogy már jól vagyok... mivel még frissek voltak a hegek és az öngyilkosságos dolog után sem telt el még fél év sem, így nem hitt nekem... ott kellett hagynom sajna... elment egy év, addig dolgoztam. De a gyári munka helyeken sem bírtam megmaradni 3-4 hónapnál tovább...

Aztán következő szeptemberben újra akartam jelentkezni, ezuttal jeleztem ,hogy van pszichológustól szakvéleményem ,hogy teljesen jól vagyok lelkileg és már nincsenek önsanyargató hajlamaim... stb.. de ők már eldöntötték ,hogy nem fognak felvenni, azzal az indokkal ,hogy nem vagyok alkalmas... nem adtak második esélyt. Aztán a gyógymasszőrire, ugyanabban a suliban, is jelentkeztem, de arra sem vettek fel, ugyanazzal az indokkal, ők már eldöntötték..

Következő évben egy másik városba is jelentkeztem, ott volt rendes felvételi.. az orvos nem szólt semmit... volt egy írásbeli, és egy szóbeli rész ... a szóbeli rész csak beszélgetésből állt... akkor meg mindenbe belekötöttek, abba is hogy milyen vékony a karom hogy akarok így masszírozni, meg hogy rossz lett az érettségim... nem tudtam jól kiállni magamért, és a megjelenésem is olyan volt ,hogy kész kudarc az egész, mivel visszahúzódó voltam nagyon...

Sokat változtam az évek során, azóta még értek újabb és újabb csapások, amik először gyengítettek aztán sikerült megerősödnöm... a megjelenésem valamivel jobb. a következő egy évet arra is szeretném szánni hogy két tárgyon javítsak, elmegyek javító érettségit tenni. és akkor már abba sem köthetnek bele.

Viszont úgy érzem, hogy nekem ez a sorsom, hogy nem vesznek fel sehova.. annyiszor nemet mondtak nekem, továbbtanulásnál, hogy úgy érzem ,hogy nem vagyok rá képes... ilyen téren az önbizalmam romlott. talán ez a sorsom, hogy sehova ne vegyenek fel.. de én nem szeretnék gyárban dolgozni, ott annyira rosszul érzem magam, nem nekem való... én talán mégis csak többre lennék képes..

De hogyan tovább? Min javítsak, hogy legyek határozott és hogy érveljek jól, hogy a tanárok azt mondják majd a felvételin, hogy igen, te vagy akit keresünk? Hogy legyek megnyerő? Hogy legyek sikeres? hogyan változtassam meg a "sorsomat" hogy ne az legyek akit mindig kudarc ér, hanem végre sikerekről is számolhassak be és végre legyek valaki????



2017. aug. 20. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Brian Tracy sorozatok
2017. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne szovegelj. Cselekedj.
2017. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

22 éves nő... XDDD

Nőnek is nézel ki? Vagy csak egy átlag 22 éves lánynak?

2017. szept. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!