Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ma embernek...

Szerintetek ma embernek lenni, annyi, mint megpróbálni szrból várat építeni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 17. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem.


"Mondottam ember, küzdj és bízva bízzál."

Madách Imre: Az ember tragédiája


"Egyetlen állandó a változás maga."

Hérakleitosz


[link]

2023. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Állatoknak se olyan könnyű. Szerintem, ha tudnának beszélni az állatok, mondhatnák jogosan, hogy sokszor nekik is milyen sz@r, igazságtalan. Ha peched van, megesznek azelőtt, még mielőtt megszülettél volna, ha vadon élő állatnak lennél. (tényleg láttam ilyet egy természet videóban)

Vagy ott van a sok kóbor állat. Nekik orosz rulett az életük, vagy befogadja őket és ad nekik enni valaki, vagy nem. Szerencse kérdése is szerintem, de embereknél is így van.

2023. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Neked igen.
2023. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Költői hasonlatod csodás! Ja nem annyira.
2023. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Hát téged max az a veszély fenyeget hogy nem tudod befizetni a számlát, de akkor is vannak még lehetőségeid, soha nincs minden veszve, hajléktalanokról is hallottunk már, akik vissza küzdötték magukat a társadalomba. Ezzel szemben egy vadon élő állatot születése pillanatától fenyeget a halál, ami sokszkr hosszú, és számunkra elképzelhetetlen kínokkal jár. Most nem írok megrettentő részleteket, akit érdekel, utána tud nézni. De az is simán lehet hogy napokig nem talál kaját, vagy vizet, és már szédül meg minden baja van mire végre elér egy patakot. Vagy nem ölik meg, "csak" harcol egyet, pl a területéért, vagy a párzás jogáért, és hetekig szenved a sebeivel, amibe folyamatosan másznak a legyek. Nekik nincs klíma sem, nyáron marad a pocsolya, vagy a földbe ásás, télen meg az avar. Az emberi létnek is megvannak a hátulütői, de azért az életszínvonalunk magasan az állatoké felett van.
2023. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A magyar társadalmat nézve igen. Mindenhol-, még egy afrikai országban is jobb minden, mint itt.
2023. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!