Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól érzékelem hogy Pesten az...

Jól érzékelem hogy Pesten az emberek minden második szava az izé vagy ez nem pesti sajátosság?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mi értelme van ezeknek a felesleges általánosításoknak a provokáción kívül? Nyilván vannak Pesten is értelmes és kevésbé értelmes emberek. Akárcsak szerte az országban vagy a világon.
2023. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
én pest szélén élek egy nagyobb faluba és nálunk ez a fiatalokra mondható inkább. nyilván felnőtteknél is előfrdul, de inkább a 20 év alattiaknál hallom, hogy nem nagyon tudnak mondatokat alkotni és izével fejezik be a mondataikat.
2023. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez nem pesti sajátosság, de ez a szó a 90-es évek végén és a 2000-res évek elején volt inkább használatban. Én 10 éve már nemigen hallom.
2023. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pestre jöttem dolgozni, a kollégák használják de túlságosan is.
2023. febr. 20. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Akkor gondolom nem egy irodában dolgozol.
2023. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, az igaz.
2023. febr. 20. 17:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Férjemnek volt 5 éve balesete. Sajnos a koponyája is sérült. O nagyon nehezen fejezi ki magát. Megall beszéd közben, meg izé, izé, izé. De altalanossagban nem hallom ezt a szót. A fiatalok körében szerintem nem elterjedt.
2023. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!