Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondanátok példát emberi...

Mondanátok példát emberi igénytelenségre? Mi az, amit ti másoknak annak láttok, mi az, amit más bennetek annak lát?

Figyelt kérdés
Örülök az ilyen példáknak is, mint pl kirohadó vagy hiányos fogazat, hetente váltott alsónemű stb., de ezek elég klasszikus példák, ezeket azt gondolom, mind igénytelen dolognak tartjuk. Olyanokra gondolok is, ami nem ennyire egyértelmű. Utcán enni az? Vagy az se mindegy, mit eszünk? Ha nincsenek fogaink, azt több ember is látja esetleg, de az ágyneműt x vagy y gyakorisággal cserélni, ezt nem osztjuk meg sok emberrel. Ezt csak az tudja, akinek elmondjuk.
2023. febr. 21. 07:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Nekem igénytelenség az, ha valaki:


- kevesebb mint heti egyszer takarít

- túl hosszúra növeszti a körmét és nem festi le (nekem undorító, ha túl hosszú az elhalt rész)

- nem mos kezet evés előtt vagy mosdó után (sok gazdi pl simán eszik úgy, hogy előtte a kutyáját simogatta, nekem ez nem fér bele)

- raszta haj (elnézést, nem értek hozzá, de akit ilyen hajkoronával ismerek az nagyon gusztustalanul néz ki...)

- ha valakinek láthatóan foltos már mondjuk a kabátja

- zokniban van olyan helyen, ahol koszos a padló valamilyen okból

- cserepes, ápolatlan száj


hirtelen ennyi


amit rajtam kifogásoltak (és nem értek vele egyet)


- nőként nem, vagy csak minimálisan sminkelek vagy festek körmöt. Akik ezt mondták, azok szerint az az ápolt, akin van smink, és meg van csinálva a körme.


- egyszerű ruhákban járok, nem szeretem a mintás, díszes dolgokat - ezzel is vitatkoznék, de azért csak van benne valami, egy szebb felső is jobb benyomást kelt, mint egy százszor kimosott egyszerű póló, de szerintem ez inkább stílus, ha amúgy a ruha nem kopott vagy szakadt stb.


- "sárga" fogak - ebben egyetértünk, csak hogy az én fogaim csontszínűek, persze a sok fogfehérítős tartalom mellett nem hat egészségesnek. Fogorvos is elmondta, nincs fogkövem vagy lepedék, ilyen a fogak színe alapvetően -- De igen, a szájhigiénia fontos része az ápoltságnak

2023. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Cigizni, inni.
2023. febr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a kosznál kezdődik. Mármint testi higiénia.
2023. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Buta, mint a tök.

Unalmas.

Fárasztó.

Büdös.

Túl sok parfüm.

Szines haj.

? testtartás, telefon nyak.

Trampli öltözködés, mint egy csöves.

2023. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Képzeld a mosdatlanság és a büdösség ellen lehet tenni.

Még a ruhát is le lehet cserélni.

2023. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

A mai trend összességében igénytelen...kölnizés-vakolat-kütyük-tetkó-cigi-pia-facebook.


Ilyeneket nem lát más nálam:)

2023. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:

Nekem inkább a klasszikus dolgok jutnak eszembe, személyi higiénia elhanyagolása főleg de annak tartom pl. azt is, ha valakinek hosszú de a felétől lefelé teljesen eltöredezett haja van, akkor már inkább legyen rövidebb de egészséges. A kikopott hajfestéket, láthatóan elcseszett otthoni szőkítést, nagy mértékben lepattogzott körömlakkot/lenőtt műkörmöt, szóval ha valaki elhatározza, hogy megváltoztat magán valamit, aztán azt nem frissíti, pótolja. Ha nem akar új műkörmöt, akkor szedje le, ne mászkáljon fél centis lenövéssel. Ha valaki egy alkalommal próbált ki egy hajszínezőt, akkor ha megunta, fessen rá vagy szedesse ki a hajából, mert ronda és amúgy a színes haj = igénytelen sztereotípia is innen ered (nekem is színes és mindig ügyelek, hogy szép legyen). Amin anno kolis koromban meglepődtem, hogy mennyi lány alszik sminkben, na az is elég igénytelen.


Amit mások igénytelennek tartanak rajtam, az pl. a tetkóim (amúgy általam tervezett és szépen kivitelezett minták, aki szerint igénytelen, annak maga a tetkó, mint fogalom a vörös posztó), anyám szerint igénytelen, hogy nem mosok 2 naponta hajat (az övé rövid és zsíros, az enyém hosszú és száraz, de szerinte minden hajat 2 naponta kell mosni), lettem már leigénytelenezve azért, mert hófehér a bőröm és nem szolizok, illetve mert nem hordok melltartót (nincs mire). Ja meg a felemás zoknijaim miatt, amiket egyébként sem lát rajtam kívül más az életem 99%-ában és nekem felemásan tetszik (ugyanolyan mintás de eltérő színű párok).

2023. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Mindennel egyetértek amiket a többiek írtak, még a szájszaggal kiegészíteném, plusz azzal ha valaki a vak világba köhög és tüsszög. Az hagyján hogy megfertőz, de ezekhez gyakran társul minimális folyadék is, amivel így tökéletesen be lehet takarni a közeli embereket. Végtelenül gusztustalan szokásnak tartom.
2023. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Mikor valaki az utcán a koszba leteszi a táskáját. Aztán elég valoszinű, hogy otthon meg bevágja a szobába esetleg az ágyra egyébb butorra.
2023. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
88%
Erről jut eszembe, bent a házban cipőben mászkálni, cipőben felfeküdni a kanapéra/ágyra is nettó igénytelenség.
2023. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!