Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Versenyző típusnak tartod...

Versenyző típusnak tartod magad az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

Sarkított példák lesznek, de ilyesmire gondolok, hogy: ha a szomszédod 10 méter magas házat épít, te 11 méter magasat építenél? Ha a legjobb barátodnak egy Porschéja van, te kettőt vennél? Ha rokonodnál két gyerek van, neked három kéne?

Tehát számít, hogy másoknak mijük van, és zavar téged, ha neked nincs annyi vagy még több? Vagy saját magadhoz mérsz mindent és elég ha egy bizonyos szinten vagy?


2023. febr. 22. 07:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Igen, de nem ebben az értelemben
Nem
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok anyagias, de az egészseges versenyszellem azért megvan. Ez motivál pl edzésben, hogy fejlődjek. Most is van egy jó erőnlétem, alakom, de az edzőpartneremmel mindig hajtjuk egymást, kb ez a "nehogy már abbahagyd, én még bírom" dolog.
2023. febr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé sem érdekel más mit csinál amíg ezzel nem árt nekem
2023. febr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Versenyző típus vagyok, de nem az ezekhez hasonló dolgokban.
2023. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon versenyző típus vagyok, de nem így.

Inkább szakmában, tanulmányi dolgokban, hobbikkal kapcsolatban.

Pl 3 nyelvvizsga kell nekem érettségiig. Nem azért mert X-nek 2 van, hanem mert az emberek 95%-ának nincs ennyi (ebben a korban). Aztán egy év múlva kell a negyedik is.

Ugyanígy szakmai dolgokban, nekem 23 éves koromra 4+ év releváns tapasztalat kell (matematikusként), úgy is, hogy amúgy egyetemre járok végig. Vagy pl járok egyetemi versenyre (OTDK). Hobbimban igyekszem minél több rekordot felállítani. Meg tanulásban is. Tanult órák száma / kredit * jegy.


Magammal is versenyzek, igyekszem kitolni a határokat, rekordokat felállítani stb. Szerintem ez magasabb szint, mint a szomszéd Józsi bácsinál jobbnak lenni. Én nem egy-egy embert szeretnék felülmúlni, hanem mondjuk legalább 95%-ukat.


Egyébként emellett nem zavar, hogy másnak mije van, mert elégedett vagyok az életemmel. Mindenem megvan, boldog vagyok. Van kihívas, felülmúlhatom magamat újra és újra. És ha találok valakit abban az 5%-ban, annak csak örülök és tanulok tőle.

2023. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Én ezt szerintem kinőttem úgy kb 12 évesen.
2023. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!