Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » R betűt rosszul ejtem?

R betűt rosszul ejtem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, kiskorom óta így torokból ejtem az r betűt, nem tudom a nyelvemmel pörgetni. Régen voltam logopédusnál, bár az azt hiszem az valami nyelvlökéses nyelés miatt volt, és egy idő után abba is hagytam. Úgy érzem, hogy emiatt a torokból ejtés miatt nem tiszta a beszédem annyira, és ez zavar. Viszont, nem tudom, hogy ilyen korban lehet még ezen változtatni? Menjek logopédushoz? Van olyan hogy valaki egyszerűen képtelen helyesen kiejteni egy hangot?

2023. febr. 26. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Menj logopédushoz.
2023. febr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudsz ellene semmit tenni.
2023. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Csőr helyett a túlnőtt lelógó felső ajkadat használd.
2023. febr. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Például ezt gyakoroljad: ORbán ViktoR Rohadt koRRupt féReg, Rabló, gazembeR.

Ezt mondogassad sokszor, minnél hangosabban.


Vagy ezt : Az undoRító oRoszbaRát koRmány kiRabolta az oRszágot.

2023. febr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeség, amit mondok, de nincsenek neten ilyen "oktató" videók, amik segítenek megtanulni helyesen kiejteni az R betűt? Logopédus helyett.
2023. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nyilván erre valami megoldást kell találni, ez nem életkortól függ. Logopédus, de kezdetben a videó se rossz ötlet. Max., ha nem válik be, akkor visszatérsz a logopédushoz.
2023. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!