Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen a hidegtűrő képességed?

Milyen a hidegtűrő képességed?

Figyelt kérdés
Én nem szeretem a hideget, nem tudom mi a jó a mínusz húsz fokokban. De mindenki szervezete másképp reagál rá. Te mennyire vagy érzékeny a hidegre? Vannak, akik azt mondják ilyenkor is nyitott ablakok mellett alszanak, vagy nem kapcsol be náluk annyit a fűtés, vagy kint az utcán ilyenkor is rövidnadrágban tudnak lenni.
2023. febr. 28. 07:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nálam itthon rossz a ház szigetelése sajnos, úgyhogy most télen a rezsiárak miatt 18 fokban ültünk itthon. Hát túléltem, de mindig legalább 2 póló, 2 pulcsi, 2 pár zokni volt rajtam, és így is sokszor fáztam. Viszont valamennyire meg is szoktam, mert most már furának érzem, ha valahol 20 foknál melegebb van bent.
2023. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 K.O. ***** válasza:
48%

pont ezt akartam irni, hozza lehet szokni.. en mar eleg regota snowboard gatyat hordok utcara is, tehat egyaltalan nem fazok ha pl megyunk karacsonyi vasarba vagy tokmindegy ahol minuszok vannak es alldogalni, setalgatni kell, na es azota nyaron se zavar a hosszu gatya, vekonyabb anyagu nyilvan, sot, nem hogy nem zavar, hanem abba jo.. kiveve ha napozok

es azt vettem eszre, hoyg azota fazosabb vagyok alulrol, valamelyik nap csak atugrottam szomszedba sima melegitobe es majdnem szetfagytam, szo szerint.. pedig csak atszaladtam egy utcaval odebb, rendesen mar remegett a labam amig cigiztunk:D

tehat a meleget is meg lehet szokni, de ugyanugy a hidegre is ra tud allni a szervezet egy ido utan, ezert is nem fagynak meg akik olyan helyen elnek ahol csupa minuszok vannak, vagy brutal meleg van, egyszeruen hozzaszokik a szervezet es az lesz a "normalis"

2023. febr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Nagy valószínűséggel nem én leszek az emberiség nagy túlélője, ugyanis a +35 fokot legalább olyan rosszul bírom, mint a -10-et.
2023. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Gyenge.... Pl ma reggeli időjárás nállam fagyos... Ès ha belegondolok már nincsenek - 25/-30 fokok...
2023. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs hidegérzetem. Kabátot legutóbb 10 éves koromban hordtam, azt is csak azért, mert szüleim rám erőszakolták. Télen, nyáron elvagyok rövidujjúban, rövidnadrágban. Mivel nem szeretem, ha megbámulnak, így annyi kompromisszumot kötöttem magammal, hogy 10 fok alatt hosszú nadrágot veszek fel, természetesen vékonyabb anyagút.


Ennek viszont megvan a hátulütője. Ugyanis megszoktam a hűvös levegőt, 22 fok felett melegem van, és május végétől szeptember végéig dögledezem odakint, heti többször is gyötör a fejfájás, kivéve ha enyhülések vannak. Olyankor csak a klíma tart életben.

2023. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Abszolút szörnyű. 20 fok alatt fázok, mint állat. Cserébe 50 fokban kezdek csak izzadni. Egyértelműen a nyár az én évszakom.
2023. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó. Gyaloglás közben kvázi képtelen vagyok fázni, futás közben melegem van, de állva is később és kevésbé fázom, mint az átlag.


Cserében a meleget nem bírom, már akár 20-25 fok is tud kellemetlen vérnyomásesést okozni, visszavet a sportban.

Egy túlfűtött lakásban, irodában rosszul vagyok.



30N

2023. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok képes hozzászokni. Irigylem azokat, akiknek megy. 2-3 réteg aláöltözet, normál ruha, meg télikabát, és még így is fázok kinn, ha -5 foknál hidegebb van. Az átmeneti kabát 20 foknál, a pulcsi 26 foknál esik le rólam. Viszont cserébe, mikor nyáron 30+ foknál mindenki haldoklik, hogy milyen hőség van, én akkor élem a legjobb életem, akkor járok kirándulni, futni, strandolni.

Évek óta gondolkozom azon, hogy nekem igazán a Közel-keleten lenne jó, a sivatagban. Évekig dolgoztam konyhán szakácsként, ott időnként 40-50 fok is volt nyáron a grillek meg sütők miatt, és nem zavart, illetve a szaunát is bármeddig bírom.

2023. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Átlagon felüli, elvégre ízig-vérig téli gyerek vagyok. 16-17 fokban alszom a legjobban (egy szál bugyiban, a lehető legvékonyabb takaró alatt), a lőrésnyi ablakom éjjel-nappal nyitva van, kültéren 5 fok alatt kezdek magamhoz térni. Fagypont alatt is vékony blézerben, béleletlen félcipőben járok, az egyetlen viszonylag meleg kabátomat 12 éve nem láttam, sapkát, sálat gyerekkoromban hordtam utoljára, és akkor is csak addig, amíg a szüleim látómezejében voltam. Cserébe a meleget és a napsütést egyáltalán nem tudom elviselni, borult időben is legfeljebb 20 fokig bírom ki látványos haldoklás nélkül.
2023. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
+5 fok alatt már megérzem, nem szeretem, bár fontos, hogy száraz, vagy nyírkos hidegről beszélünk.
2023. febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!