Kezdőoldal » Otthon » Kert » A leghidegebb tűrő pálma...

A leghidegebb tűrő pálma fajták melyek? Amelyek a magyarországi néha mínusz tizenöt, mínusz húsz fok celsius hőmérsékletet is átvészelik? Ha ilyen nincs, mivel érdemes beborítani a pálmákat hogy ne pusztuljanak el a nagy hidegekben sem? Kinti pálmák.

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy egy néhány hidegtűrő pálma törzsét szalmával kell befedni. Ezt talajtól a fa tetejéig mivel érdemes kívülről körbe burkolni, hogy a törzsön levő szalmát a szél ne hordja szerteszét?


Van más ötletetek is?



2021. márc. 30. 14:40
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Kenderpálma. Nekem is az van. Körgekerítem csibedróttal és szalmát szórok bele. Mér ha kell. Nem igen vannak kemény telek . Idén be se csomagoltam
2021. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kenderpálma, de - 10 körül már megjelennek a fagyási sérülések rajta. - 15 körül pusztul ki, ha nincs jól betakarva a törzse.
2021. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Szalma helyett sokkal egyszerűbb juta zsákkal betekerni. Madzaggal rákötöd. Kissé kultúráltabb mint a csirkeháló.
2021. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Á, nem olyan érzékeny az, mint ahogy a 2. írta. A -15-öt még elviseli védelem nélkül, legrosszabb esetben kisebb fagyásfoltok lesznek a leveleken. Saját tapasztalat. Ez alatt kezdődik az érdekes rész. Ez a Trachycarpus fortuneii-ről szól, de vannak kevésbé fagytűrő fajok is.

A jutazsák értelme nulla. Ha te felveszel valami ruhát, akkor a testhődet kell megvédeni, azaz, amennyit leadsz, annyit tudsz is fűteni önerőből. Egy fa nem képes fűteni. (Ha nem a kazánban van.) Ezért csak olyan módszer jó, ami nagy mennyiségű hőt tud bezárni és eltárolni. Bármi, ami csak egy hőszigetelő anyag, percek alatt áthűl, és már nem véd semmit. 30-50 cm szalma, az igen.

Vagy még olyat szoktak (a bp-i füvészkertben is ezt alkalmazták akkoriban, amikor láttam), hogy fóliasátrat építenek fölé, fix keretre levehető nejlont, bele meg egy kis hősugárzó vagy izzó, ami -10 körül tartja a hőmérsékletet. Ezt csak nagy hidegben szabad becsukni, enyhébb időben ki kell nyitni, hogy ne veszítse el a pálma a télállóságát.

2021. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A cikászok nem pálmák, de ha megfelel, akkor kibővül a választék.
2023. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!