Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak miben vannak nehezebb...

Férfiak miben vannak nehezebb helyzetben a nőkhöz képest?

Figyelt kérdés

gondolok itt arra hogy rengeteg nő szokta ugye azt mondani hogy semmit nem érnek a férfiak mert nélkülük is megvannak, ők fizetik maguknak a számlát egyedül, gyereket nevelnek stb stb. pl a számlafizetés azért hatalmas bullshit mert ez egy férfinak alap. képzeld el ha azzal próbálnál meg csajozni hogy önálló vagy és befizetsz mindent, vezeted egyedül a háztartást, különálló életed van. körberöhögne ugyan ez a nő, hogy konkrétan ez zéró, nulla, semmi, a kiindulási alap.


de igazából visszafelé is sok olyan dolgot lehet mondani amivel a férfiak állnak szarabbul. pl nézzük meg hogy az influencerek és a semmittevő instagram modellek hány százaléka nő. vagy ott manapság az onlyfans. sok-sok átlag alatti nővel aki legjobb esetben annyi potenciállal bírnak hogy egy dohányboltosnak elmehetnének 12órázni 4 órára bejelentve, na de ezek az emebrek jobban megélnek mint az aki szétdolgozza magát férfiként, mindezt úgy hogy árulják a kicsit sem különleges meztelen fotóikat. vagy pl ilyenekre gondolok hogy a nők tovább élnek, váláskor tekintet nélkül visznek általában kb mindent a gyereket is beleértve, épp ezért a hajléktalanok 80%-a férfi. de mennyi munkahely van ahol csak nőket preferálnak. van ilyen férfiban is valóban, a leggányabb, legtrógerebb legmocskosabb fizikai munkák nagyrészt. de akármeddig lehetne sorolni ezt azt hiszem, nektek van ilyesmi ami eszetekbe jut? tehát amit a férfiak oldalára lehetne billenteni, amit tekintve nekik nehezebb az életben boldogulni.


2023. márc. 2. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Mindenben.
2023. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

"pl nézzük meg hogy az influencerek"

. Többsége férfi.


"és a semmittevő instagram modellek hány százaléka nő."

. Csináld utánuk, ha ez ilyen egyszerű.


"váláskor tekintet nélkül visznek általában kb mindent a gyereket is beleértve"

. Fordítva: ha egy férfinak elég kéthetente látnia a gyerekét, akkor az elfogadott. Ha egy nő hagyja el a családját, az megbocsájthatatlan bűn.


Egyébként kb. bármilyen területen előfordul, hogy nemek közt egyik vagy másik előnyére megkülönböztetnek embert: előző munkahelyemből, illetve hasonló munkaköröknél hallott dolgokból kiindulva a következőkkel találkoztam:

- a nők jobbak bizonyos munkára, mert jobban figyelnek a részletre

- úgy vesznek fel nőket, hogy majd csoportvezetők lesznek később, mert olyan jó ott a tyúkanyó mentalítás, és erre alapozva elő is léptették őket anélkül, hogy kérték volna (amikor én akartam férfiként olyan pozícióba kerülni, akkor azt kaptam, hogy nekem kell szólni, de egyébként is alkalmatlan lennék arra a pozícióra)

- nem vesznek fel férfit egy csupa nőkből álló csapatba, még ha teljesen rendben is van, mert megbontja az egységet

2023. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Férfinak lenni a világon a legkönnyebb dolog.


Azért flexelnek a nők a számlabefizetéssel, mert többségetek nem látott dolgozó nőt, és nem tudjátok elképzelni, hogy dolgoznak, és befizetik a rezsit. Egyetértek veled, ez az alap, de hát látod, sokan nem tudják, hogy van ilyen.

2023. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem, bárki írhat továbbra is, kíváncsi vagyok a véleményekre, mindenkit felfelé pontozok ha egyetértek a mondandójával ha nem:D
2023. márc. 2. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha férfiként összeesel az utcán akkor "itt egy részeg barom, kerüljük ki!"


Ha nőként összeesel az utcán akkor "Biztos rosszul van, nézzük meg mi van vele, nem e kell mentőt hívni!"

2023. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
38%
Pl.csúnyábbak
2023. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A hapsik hamarabb verekednek egyymással, mint a nők.
2023. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szinte mindenben. Ne dőlj be propagandának se a nőknek, mert többségük imádja sajnáltatni magát.


Megkockáztatom, hogy a nők többsége „kis segítségek” nélkül gyakorlatilag éhen halva. Mondjuk kezdhetnénk azzal, hogy az irodista nők többsége mennyi érdemi munkát végez, és miért csak egy fiatal nő tudja elvégezni azt a munkát.

Az oktatási rendszer a nőknek kedvez, ráadásul bizonyítottan sokkal elnézőbbek is velük.

Nőként sokkal nehezebb igazán nehéz helyzetbe kerülni, mert valahogy mindig kisegítik őket férfiak,főleg amíg fiatalok. Ugye nem véletlen, hogy a férfiak között jóval több az öngyilkosság és magasabb a hajléktalanok aránya.

A párkeresés is sokkal egyszerűbb nekik, gyakorlatilag végtelen számú férfi között válogathatnak, talán ha 30-on túl kénytelen kicsit visszavenni az igényeikből.

Szóval nem igazán látom, mi hátránya van a női létnek a bizonyítottan csak legfelső szinten létező(tehát az átlagnőt nem érintő) bérkülönbségen meg a szokásos „mindenkileakarfektetni” nyígáson kívül.

Jelenleg mérnöki cégnél dolgoztam, de voltam már közmunkástól kezdve sok minden diákéveim alatt. Minden munkahelyemen az a volt a tapasztalatom, hogy a nők kevesebb érdemi munkát végeznek, még akkor is, ha papíron ugyanarra a munkára vették fel őket (pl. fizikai munkáknál a nehéz dolgokat csak férfiak emelték), vagy hogy komolyabb problémákat férfiak oldják meg.

Tehát azt tudom mondani, hogy a férfiak azért vannak szinten mindenben hátrányban, mert míg a nők áltagos kinézettel átlagos képességekkel is simán ellehetnek az életben, addig a férfiak nem. Férfiként nem igazán lehet alibizni.

Az egyetlen nagy hátránya a női létnek, hogy 30on túl zuhanórepülésben csökken a „piaci értékük”, mert mindenkinek a 18-28 közötti nők tetszenek igazán, meggyőződésem, hogy az idősebb nő frusztráltságának ez a fő oka.

2023. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!