Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen esélyeim lennének, ha...

Milyen esélyeim lennének, ha visszautaznék az időben a Római Birodalomba, nagyjából az i.e. 50-es évekbe, a gall háborúba? (Modern felszerelés nélkül.)

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy oda és vissza vagyok a Római Birodalom i.e. 100. és i.sz. 68. közötti időszakáért. Olvastam Julius Caesar - Gall háború című művét, illetve: Graves - Én, Claudius-t is, többek között.

Testileg 182 cm vagyok, és sajnos nagyon kövér, 131-132 kilós (teli bendővel).

Leginkább a hasamon látszik a kövérségem, viszont van némi izmom is, például a bicepszem viszonylag tűrhető/nagy.

Mivel/milyen szempontokból voltak nálam keményebbek/erősebbek/szívósabbak az ókoriak? Nyilván, nem lehettek annyira elhízva, gondolom, de ez csak egy dolog.

Az is egy tény velem kapcsolatban, hogy súlyosan beteg vagyok pszichésen, gyerekkorom óta (időszakosan) gyógykezelés alatt állok. (Paranoid skizofrénia, szorongásos zavar és autizmus.)


Mindettől függetlenül, kíváncsi vagyok...



#Római Birodalom #utazás az időben
2023. márc. 2. 18:54
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
30 éves leszek hamarosan.
2023. márc. 2. 18:56
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Megedződnél, leadnád a felesleget az arénában miközben az oroszlánok kergetnek.

Fizikálisan nehezen bírnád és nem tenne jót a pszichédnek sem.

2023. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Kézitusában a testi erő, a gyorsaság és az alkalmazott technika dönt, a rossz hír, hogy ezek olyanok, mint a kő-papír-olló játék: pl. hiába erős valaki, ha lomha, és egy kis termetű jó kardforgatót is elég egyszer fejbeverni buzogánnyal. Egy nyílvessző meg nem válogatott.

A fiatal kor előny lehet, kevesebb a kopott ízület, és az egyéb kórok, bár a várható élettartam még 1900-ban is 40 év körül alakult Európában, szóval egy 30 éves ember akkoriban már bőven középkorúnak számított.

A gladiátorokat állítólag hízlalták, hogy ne legyenek túl szálkásak, így egy bekapott sekélyebb szúrás/vágás nem az izmokat vágta át egyből. De egy sebfertőzésbe később is belehalhattak.

Szóval nehéz megmondani, szerencse is kellett a túléléshez.

2023. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ööö...megjegyzem akkoriban nem igazán léteztek elhízott, túlsúlyos emberek. A szegényeknél érthető, miért, a felsőosztályban meg visszataszítónak számított.
2023. márc. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
0%
2023. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg rövid úton végezne veled valami ételmérgezés vagy egyéb, mára ebben a térségben kihalt bioflóra...
2023. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esélyed nem lenne velük szemben semmilyen téren, ne áltasd magadat.
2023. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Értem... Köszönöm az eddigi válaszokat is.


És ha azt mondom, például Hannibált is legyőzném? Nagyon nem vagyok az esetben reális?

(Igaz, az egy még régebbi időszak, és nem a gall háború...)

2023. márc. 2. 19:49
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a gondolat is nevetséges lenne, már ne is haragudj. Semmilyen harcossal szemben nem lenne esélyed.
2023. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hagyományőrző csoportok, ahol korabeli ruhákba öltöznek, le játszanak egy egy csatát. Van kelta, viking és római is. Ezt találtam: [link]

Bárki csatlakozhat úgy tudom. Ott biztos vannak akik jobban ismerik az adott kort.

2023. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!