Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El tudod fogadni az öregedést?

El tudod fogadni az öregedést?

Figyelt kérdés
Én mondjuk eltudom csak néha kicsit zavar mégis hogy megint idősebb lettem 1 évvel 🤣🤧 ilyen az élet
2023. márc. 3. 17:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon nem. Mindig is koravén voltam, már 16 évesen is rettegtem az öregedéstől. Ennek természetesen a lehúzó környezet volt az oka, mindig azt hallgattam mindenhonnan, hogy az ember csak addig boldog amíg fiatal. Engem amúgy jobban zavar az, hogy lemaradottnak érzem az életemet, a 20-as éveimet elhalogattam. Egyáltalán nem érzem magam annyinak, amennyi vagyok. Érdekes, hogy most, hogy betöltöttem a 31-et, már nem annyira zavar. Hálát adok az égnek, hogy csak 31 vagyok és jó a genetikám, mert sokszor a 25-t sem nézik ki belőlem. Azt sajnálom csak, hogy párom nincs és nem is igen lesz már.
2023. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

25 vagyok, ma megvakartam a fejem és 10 hajszálat fogtam a kezemben, már egy éve hogy észrevettem hogy kopaszodom, de hát apámra ütöttem, ezzel nem tudok mit tenni. Engem nem zavar, ha mást igen akkor viselje majd el ahogy csillog a kuglifejem.

Amúgy én az öregedést jól viselem, nekem inkább az idő múlása fáj, néha belegondolok hogy ha szüleim egyszer csak nem lennének már, akkor mennyire megviselne. Ilyenkor a gondolattól is elkap a sírhatnék.

2023. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert szívem szerint középiskolás vagy egyetemista maradnék.

Csak tanulnék, értelmes barátságokat alakítanék ki.


Az élet nagyon rövid, nem ér annyit, hogy munkával töltsem.

Illetve nem tetszik a felnőtt lét, bár tudom, hogy mi az a józanság és a felelősségvállalás.


Akkor a legboldogabb az ember, ha azt csinálhat, amit akar, szabadon.

Szerintem.

2023. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Így van egyetértek veled
2023. márc. 3. 18:14
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

14.


Illetve érzékelem a különbséget.


[link]


Mikor ránézek egy ilyen iskolára, vagy mikor bementem…

Szíven ütött…. A mellkasom közepén, az iskola, mint tudásszerzés szimbóluma…


Biztosan van bennem hiányérzet is, vagy inkább, mert valóban látom, hogy a felnőtt lét egy felszínes mókuskerék.


Be láttam azt is, hogy azért ilyen beteg, megkeseredett a világ lakossága, mert az élet rövid ahhoz, hogy annyiféle tapasztalat birtokába kerüljön az ember, hogy hiányérzet nélkül, tovább fejlődhessen, egészséges elmével.


Van részemről élettapasztalat, nem kevés, ez tény, de valóban érzékelem, hogy amit eddig csináltam, az illúzió.


Azt is érzékelem magamon, hogy az információszerzés fontosabb nekem, mint az, hogy munkával töltsem a rövid életem.

Azt is megértettem, hogy szerényen élve lehet igazán boldog az ember, mert a többi csak pótcselekvés.

Elmebaj… Kompenzálás… Agymosás… Tévhit…

2023. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hiú vagyok, azt hittem, rosszul fogadom majd az öregedést, ennek ellenére érdeklődéssel figyelem az első mosolyráncaimat, meg az első ősz hajszálamat. Egyáltalán nem zavar a dolog, pedig azt hittem, zavarni fog.
2023. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

El. Azért szomorú, hogy néha a gyerekek magáznak már, holott 27 vagyok csak. Egyszer egy 18 éves is magázott :D Én megfogadtam, hogy akivel 5 percnél többet cseverészek és várhatóan fogok is a jövőben, majd 80 évesen is felajánlom hogy tegezzenek. Annyira zavaró.

Igazából kb 20-22-nek nézek ki, borostám is alig van szóval fiatalos vagyok. Szóval egyelőre oké. Egészségesen kell élni és akkor 50 évesen is fiatalosnak érzed magad. Én mindenkit visszategezek úgy 50 éves korig ha tegeznek, volt egy új munkatársam aki 62 éves volt, de eskü nem nézett ki idősebbnek 45-nél. Persze visszategeztem. Később kiderült, hogy hány éves, akkor azért zavart a dolog és akkor mondta, hogy ki is tekerte volna a nyakam ha magázom. Más 50 éves meg 70-nek néz ki. Szóval ha én is úgy fogok kinézni 62 évesen mint a kollega akkor abszolút nem fog zavarni.

2023. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem nem sokat foglalkozni ezzel, hiszen úgysem lehet ellene tenni. Engem megnyugtat egy kicsit, hogy mindenkire ez vár. Csak az nem öregszik meg, aki meghal fiatalon és a kettő közt még mindig az öregedés a jobb szerintem. A leggazdagabb, legsikeresebb, legszebb hírességek is átélik ezt, meg azok is akik most még fiatalok.
2023. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én a nevelésem miatt mindenkit magázok, a kortársakat is (egyidősek vagyunk). Nyilván ha beszélgetünk, és letegez a másik, vagy megkér, hogy tegeződjünk, akkor átváltok, de alapvetően az számomra a természetes és kényelmes, hogy a 16 éves nagykamaszt is magázom, ha nem ismerősöm (ők általában örülnek neki. 20 évtől felfelé szokták azt mondani, hogy inkább tegeződjünk). Szóval annyira nem életkorfüggő szerintem.
2023. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én élvezem. Egyrészt könnyen beszélek, mert csak 21 vagyok.

Jól állok a korosztályomhoz képest szakmailag és magánéletileg is, és ez az idővel még erősödik is.

Tele vagyok álmokkal, sokminden van, amit várok, amit tervezek.

Mindemellett megélem a jelent, boldog vagyok és elfogadtam az életet és magamat is. Nem ijeszt meg az öregedés, mert nem leszek egyedül. A külsőm korábban sem foglalkoztatott, az egészségem igen.

2023. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!