Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves korodban, és hogyan...

Hány éves korodban, és hogyan kezdted el érezni, hogy "nekiálltál öregedni"?

Figyelt kérdés

Nemrég múltam 31, és olykor azért már eszembe jut, hogy; hű, ennél már csak lejjebb lesz?


A saját példámból kiindulva, egyelőre nem érzek semmi effélét, sőt. Több energiám van, sokkal jobban bírom a munkát, mint tíz éve - a hálószobában sem tapasztalok egyelőre semmi változást, még talán jobban is kívánom a szexet. A bulik, éjszakázás sem jelent gondot, az italt is sokkal jobban bírom, mint a 20-as éveim elején. Semmiféle mozgásszervi, vagy egyéb egészségügyi gond egyelőre. Valahogy, nagy átlagban jobban élvezem, és tudom élvezni az életet most.


Esetleg annyi, hogy talán alapjáraton fáradtabbnak érzem magam minden nap - viszont alszok mint a tej, amikor akarok, és jól - és ebből kevesebb is elég.


Ti milyen változásokat tapasztaltatok a kor előrehaladtával? Milyen egyéb "tünetek" jöttek elő nálatok 30-40 között, 40-50 között, stb.? Meddig élvezhető az élet, optimális esetben, ha teszünk is érte?


Persze, mindenkinél mások az egyéni körülmények, de én most rátok vagyok kíváncsi, a ti tapasztalataitokra, tanácsaitokra.



2022. dec. 2. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
18 éves koromtól már éreztem hogy nem vagyok gyerek, tehát öregedést.
2022. dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Huszon egynéhány éves voltam amikor a lépcsőházban egy kamasz csókolommal köszönt. Na, az ijesztő volt.

Sokáig fiatalabbnak tartottak a koromnál, és kisgyerekes szülőként úgy is éreztem magam, sajnos ez gyorsan elrepült. De mindig meglepő amikor belenézek a tükörbe mert nem érzem olyan öregnek magam mint ahány éves vagyok.

Amikor aztán 45 felett jóval a boltokban elkezdtek néni-nek szólítani, meg a 30-hoz közelítő fiatalabbak "tessék jönni..." módon beszélni velem, az ébresztett rá, hogy mennyire telik az idő.

Most 52 vagyok és nagyon jó érzés amikor egy huszonéves letegez, vagy amikor totál ledöbbent egy diákom nemrég azon, hogy már hány éves vagyok, mert nem gondolta volna. Most már nem érzem magam öregnek - már az vagyok, és így már nem zavar. :)

2022. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez fölösleges pszicholigizálás. Manapság azt szokás hinni, hogy a ropogós fiatalság a minden, és annak múltával az ember "öreg". De ez nics így, több okból sem. Egyrészt soha ennyire kripli nem volt még az ifjú generáció: mindenféle allergia, lelki instabilitás, kisebb mentális zavarok, és az ebből adódó addikciók, önsértés stb. Én kb. százhúsz kora huszonévest tanítok, és jó, ha a harmaduk egészséges.


Másrészt hibázik, aki túl sokat lamentál a saját életkorán. Egy normális ember is megérzi a korát olykor, de nem az az élet fő témája, hogy hány évesek vagyunk, hanem hogy mit kezdünk az életünkkel. Aki nem nő fel ehhez, az eleve vesztes.

2022. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Metionin ***** válasza:
100%
Ez lehet, hogy vicces lesz de amikor kiskamasz koromban hirtelen rádöbbentem, hogy már nem kötnek le azokra játékok, amik korábban igen, az volt ilyen pillanat. Pl. már nem akartam kisautókkal vagy plüssökkel játszani. Illetve bizonyos testi változások ebben a korban, amiknek hatására mindenki hirtelen másképp kezdett kezelni. Felnőttként nincs ilyen érzésem, az majd biztosan később lesz. (most 32)
2022. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron lettem 50,de még nem éreztem eddig. De valószínűleg hirtelen fog rám lecsapni az érzés 🤔
2022. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40 felett kezdtem el érezni, hogy fizikailag nem vagyok a toppon. Persze semmi komoly, de nem vagyok olyan pörgős és fáradhatatlan, mint 20 vagy 30 évesen. Ettől függetlenül nem érzem magam öregnek vagy öregedőnek.
2022. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem véletlenül van az a mondás, hogy akit 40 felett úgy ér a reggel, hogy nem fáj semmije - az halott. :)
2022. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok, és minden nap ezt érzem :') Ha akarnék, úgy tudnék panaszkodni az egészségemre, mint a nagymamám, és általában már este 11-kor megfejelem a párnámat. A régi szép időkben még simán loloztam egész éjjel, aztán másnap úgy végigcsináltam a sulit, mint akinek semmi baja.
2022. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

#8

Na te vagy az a tipikus Z generációs életképtelen gyerek, akit fentebb az egyik válaszoló leírt😀Ez az eredménye annak, ha úgy nő fel egy generáció, hogy nincsenek rendesen megnevelve, mindent megkapnak, el vannak kényeztetve, mindenki mindenre megsértődhet és mozgalmat indíthat belőle. Depressziós, minden kis szaron problémázós, életképtelen fiatalok lettek kinevelve. Mondom ezt 26 évesen, én szerencsére még pont kilógok ebből a generációból, de valami siralmas…


18 évesen azon panaszkodni, hogy öregnek érzed magad, hát nálad aztán van baj a toronyban. Még jóformán el se kezdődött az életed.

2022. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Még ezt kiegészítve, én 18-20 évesen teli voltam álmokkal, optimizmussal, minden érdekelt, mindent meg akartam tapasztalni. Mi a franc van a mai 18 évesekkel, hogy ennyire életuntak..? A 80 éves nagyanyámban több élet van, mint bennük.
2022. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!