Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Konkrét tippek arra, hogy...

Konkrét tippek arra, hogy hogyan vegyem rá magamat valamire, amit rendszeresen kéne csinálnom, hogy jobb legyen az életem?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül lenne jobb, mert nincsen rá semmi garancia, hogy attól még, hogy foglalkozok vele, be is jönne és működne. De ideális esetben igen. Egy nem tradícionális "munkáról" van szó, amiről még sokat kellene tanulnom (nem iskolában, hanem magamtól a netről), illetve rendszeresen, sok időt foglalkoznom vele a rendes munkahelyem mellett.


Nálam ez a "just do it" dolog nem működik, konkrét tippekre van szükségem, hogy hogyan érezzem kevésbé "kötelezőnek" meg fárasztónak, honnan merítsek motivációt folyamatosan, naponta/hetente/havonta mennyi időt érdemes ráfordítanom, hogy ne legyen overwhelming (ami miatt aztán inkább abbahagyom), de azért legyen értelme.



2023. márc. 6. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak arra gondolj, hogy miért csinálod
2023. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amihez ennyire nincs kedved, azt ne erőltesd. Munkát, tanulást vagy csinálja az ember érdeklődéssel, vagy keressen más opciót, mert ez így csak szenvedés lesz.
2023. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Az a baj, hogy nekem az sem elég. Pedig logikus lenne, át is szoktam gondolni, de valamiért mégse elég, ilyenkor mégjobban kiakadok magamra, hogy hogy lehetek ilyen, és hogy akkor mégis mire lenne szükségem, hogy legyen motivációm.


#2: Alapvetően lenne hozzá kedvem, pont azért választottam ezt, mert ezt sokkal szívesebben csinálnám, mint a jelenlegi munkámat. Csak ahhoz, hogy ahelyett tudjam csinálni, előtte rengeteg idő, energia, és pénzbefektetés kell (a kérdés szempontjából a pénz most nem lényeg). Inkább azzal van bajom, hogy munka mellett alig van időm bármire is (elég hülye beosztásom van, délutántól éjfélig dolgozom általában, néha délelőttől késő estig), és ami van pár szabad órám, abban szívesebben Simseznék meg aludnék, minthogy egy másik olyan dologgal foglalkozzak, ami koncentrációt, figyelmet, és nagyobb energiabefektetést igényel.

2023. márc. 6. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Van egy könyv, olvasd el: Petr Luwdigh: Vége a halogatásnak!
2023. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 after stroke ***** válasza:
Ez valami MLM?
2023. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dehogyis
2023. márc. 8. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!