Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mivel magyarázható, hogy...

Az mivel magyarázható, hogy alacsonyabb IQ-val jobb meglátásaim vannak nagyon sok esetben az életben, illetve átlátok olyan rendszereket amiket egy nagyon magas IQ-val rendelkező ember nem vesz észre?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátom,akinek 140 feletti az IQ-ja,nekem 110 körüli értéket mértek. Mégis hogyha vitatkozunk valamilyen témában,akkor nagyon sokszor teljesen logikátlan érveket hoz fel amikor meg akarja védeni az álláspontját,illetve az én érveimre sokszor nem tud érdemben hozzáfűzni semmit,mert nem tudja követni a logikai menetemet az adott témában. Tudom,hogy elég nagyképűen hangzik ez amit leírtam,de kérlek higgyétek el hogy tényleg igaz amit írok.
2019. júl. 29. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ezek az IQ tesztek nem komplexek, az EQ-t peldaul nem merik es egy helyzet megoldasaban az is kulcsszerepet jatszik. Nekem eleg magas az IQ-m, 130-as, de a legtöbbször nem tudok logikusan gondolkodni, tulbonyolitom a dolgokat. Szerintem a jozan paraszti esz többet er, mint a 130-140-es IQ...
2019. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Írhatnál egy példát.
2019. júl. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Mert az IQ hülyeség. Bizonyos kompetenciákat mér, kb. van 1000 féle kompetencia, az iq teszt lemér ebből 5-öt.
2019. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

A nagy IQ megfelelő tréning nélkül nem magas intelligencia.

A barátod valószínűleg MENSA-s vagy hasonló IQ-tesztet írt, ami nem a tágabb értelemben vett - nem érzelmi, stb. - intelligenciát, hanem a vele legjobban korreláló mennyiséget, a matematikai logikát méri.

Ha nincsenek emellett megfelelő tárgyi ismeretei (alaoműveltség) a témát illetően, illetve nem képes kissé a dobozon kívül gondolkozni (nem eléggé rugalmas alaptermészet vagy ilyen tréning hiánya), akkor nem von le megfelelő következtetést. Ez olyan, hogy ő sok Gigaflopos szuperszámítógép, ami 2 pillanat alatt kiszámolja a hallgatói teljesítmények átlagát, te meg a tuning gémer PC, ami kiszúrja, hogy az átlag ugyanaz, de kevesebb a gyerek, és egyre több a jó, és egyre több a rosszabb teljesítmény.

2019. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
mar bocs, de ha nem tudja kovetni a "logikai meneted" akkor az is lehet, h csak szimplan hulyeseget beszelsz. einstein se tudta volna kovetni, ha a paradicsom pirossagat azzal magyarazom meg, h a madarak tojast tojnak. erted mire akarok kilyukadni. az iq az olyan logikai kerdesekben szokott kijonni amikor egy problemat kell megoldani mondjuk. nem egy erveleses vitaban ami tok szubjektiv
2019. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Az a baj, hogy buta emberekkel nehez vitatkozni, mert nem fogjak fel az erveidet es zagyvasagnak gondoljak.
2019. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Kérdező! Vázolj egy vitát vagy érvelést a részedről, amit a haverod nem értett meg vagy nem tudott ellenérvelni!
2019. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
86%
Az IQ csak egy szám, nem azt mutatja hogy ki mennyire tud érvelni vagy mennyire jó matekból vagy tudomisén. Nem mér produktivitást. IQ-tól függetlenül lehetnek az emberek jók x dologban és rosszabbak y dologban. Pl. nálam a mensa teszt azt mondta hogy error de bizonyos dolgoknál hajlamos vagyok elveszni jelentéktelen részletekben és azon ülök, míg egy nálam alacsonyabb IQ-jú ember meg lazán megoldja.
2019. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Például a múltkor azon vitatkoztunk,hogy ha valaki rendetlen az milyen okokra vezethető vissza. Én azt mondtam neki,hogy véleményem szerint akinek rendetlenség van az otthonában vagy mondjuk egyfolytában szanaszét hagyja a dolgait,annak valójában a fejében van rendetlenség,tehát fejben zavaros az illető. Tulajdonképpen a környezetével reprezentálja azt ami benne lezajlódik. Ő ebben nem lát összefüggést. Vagy egy másik példa: Egy híres közszereplő került szóba(most nem akarom írni hogy ki) és arról vitatkoztunk,hogy ő értelmes ember-e vagy sem. És ő azzal indokolta a nemleges válaszát,hogy egy közszereplő az nem lehet értelmes. Véleményem szerint viszont simán lehet egy közszereplő értelmes meg persze buta is. Az ő válasza kicsit olyan szerintem mintha azt mondaná,hogy csak az introvertált emberek lehetnek értelmesek egy extrovertált az nem. Vagy olyan mintha azt mondaná,hogy minden híres ember rossz ember. Holott attól még,hogy valaki híres lehet relatíve jó ember és rossz ember is. Attól még,hogy mondjuk valaki szereti a rivalda fényt még nem biztos,hogy buta véleményem szerint. És ezt úgy mondom,hogy amúgy nekem már egy 30 fős csoport előtti megnyilvánulás is hatalmas pulzusszám növekedést eredményez meg izgulok rendesen.
2019. júl. 30. 08:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A rendetlensegben a baratoddal ertek egyet, szerintem az nem attol függ, hogy kinek mennyire zavaros a gondolkodasa, mennyire van rend a fejeben. Ismerek olyan pedans embert, akinek komoly mentalis/agyi problemai vannak (a zavaros kicsit enyhe kifejezes ra) ennek ellenere megis olyan rendet tart, mint egy katona. Olyat is ismerek, aki lesza*ja a vilagot, eli boldogan vilagat, semmi zavar nincs a fejeben, de a környezete rendetlen, ö pl. azt mondja, hogy ö csak igy talalja meg a holmijait... Ami a hires embereket illeti, szerintem sem kizart, hogy, aki extrovertalt az okos is legyen egyben. Ez kicsit olyan, mint amikor valaki azt allitja, hogy a nö vagy szep vagy okos, na ezzel sem ertek egyet!
2019. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!