Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mutatják az emberek...

Girlll3 kérdése:

Miért mutatják az emberek kifelé azt, higy minden milyen ideális?

Figyelt kérdés
Annyira álszent, érthetetlen számomra, mikor kipakolják, hogy mit csinálnak, kivel vannak és mennyire klassz minden. Párkpacsolatuk, családi életük, stb. Nyaralgatnak, tehát zsozsó is van. Aztán kiderül, hogy egy nagy francot. De előtte azért kirakják... Hogy minden ok. Lehessen rájuk irigykedni, elhinni, hogy másnak sikerült és méghozzá tökéletesre. Ennek mi értelme?

2023. márc. 7. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Na igen.

Az életben 3 dolognak nagy szerepe van.

1) Pénz

2) Szex

3) Illúzió (ide sorolnám amiről te is beszélsz Kérdező)

2023. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Jogos a kérdés. Ilyenkor, amikor látok egy "Jaj, de jó nekem"-szerű bejegyzést valahol, akkor mindig eszembe villan, hogy a válsát is ilyen szépen fogja posztolni?

Az emberek egymással egyfajta versenyt játszanak tök fölöslegesen...

2023. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Jó tanács. Kevesebbet nézd a facebookot vagy az instát. Ott lehet látni magamutogató embereket. Én felfüggesztettem a facebook fiókomat csak a messengerem van, ha valaki el akar ennyi. Sajnos ilyen a világ.
2023. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ott hülyeség ez a dolog, hogy sokan ebből ítélik meg a másik életét.


Amit megoszt az ember az egy pillanat az életéből, a napjából, perceiből. Nem jelenti azt, hogy neki ne lennének ott az átlag ember "nehézségei" csak azokat nem köti mások orrára.


Teszem azt, hétvégén elmentem haverokkal közös programra, kiteszem azt. Előtte héten kirándulni voltam, arról raktam ki képeket. Ha valaki nézi akkor az jön le, hogy micsoda életem van. Közben meg a 7-ből 6 napon csak dolgozom meg itthon döglök sörrel a kezemben.


De most akkor mit csináljak?


Ne osszam meg a jót, csak azért, mert az "hazugság"? Hiszen nem hazugság, mert igaz. Vagy kötelező vagyok valami egyensúlyt tartani, hogy ha éppen elsírnám magam a munkában azt is osszam meg? Ha otthon döglök sörrel és farkammal a kezemben azt is meg kell osztanom, hogy lássák én is szánalmas átlag ember vagyok?


Ha veszek egy új kocsit, akkor nem posztolhatom? Vagy ha posztolom, akkor azt is, hogy mikor mennyi volt rá a szerviz?


Ha lakást veszek, akkor mit posztolhatok? Nem posztolhatom a szépen felújított lakásomat, vagy köteles vagyok posztolni, ha a szomszédban ordít a zene?


Mi a helyes?

2023. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es értem, hogy próbálod árnyalni a dolgokat, de jellemzően a pozitív dolgokat posztolják. Vagy a ritka cart is próbálják úgy mutatni kifelé, mintha az jó lenne. Pl nem működő párkapcsolatot állítanak be úgy, mintha tiszta disney lenne... Tehát nem az igazságot. Az igaz, hogy itt-ott amott vannak együtt, de az nem igaz, hogy boldogok is,hanem csak megszokás az egész. Vagy igaz, hogy hétvégén bulika van, de az nem igaz, hogy jó is a buli és tényleg igaz barátokkal van körbevéve az illető, de kiteszik, mert a látszat qrva fontos.
2023. márc. 7. 19:01
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 De ez megint olyan, hogy te nem tudhatod, hogy az a buli tényleg nem volt jó, vagy élvezte.
2023. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os az igaz. Mégis kíváncsi lennék a kényszeres megosztás okára. Amúgy általában akkor osztanak meg ilyen sok mindent, amikor pont, hogy bizonygatni akarnak,hogy minden ok, de végülis egy élményt is átélni kell, nem pedig közben a netre pakolászgatni és várni a likeokat.
2023. márc. 7. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen az emberi természet legtöbbször. Valótlan képet mutatnak a külvilág felé azért, hogy másokat meggyőzzenek arról, hogy ők mennyire ügyesek és sikeresek az életükben.

Mondjuk én pont lesz@rom az ilyesmit.

Legyen nekem jó ahogyan élek az meg, hogy más milyennek látja az életemet hidegen hagy.

2023. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki tényleg élvezi az életét annak nincs ideje megosztani MINDENKIVEL. Azokkal osztja meg, akikkel jelen van, az számít csak igazán.

Többit tudjuk, amit bizonygatni kell, arról ordít, hogy 💩😆

2023. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!