Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan emlékeztek vissza...

Hogyan emlékeztek vissza 2020. március 11.-ére? Mit csináltatok akkor?

Figyelt kérdés

Már a 3 éves évfordulója van Magyarországon a COVID-lezárások, korlátozások, és a vészhelyzet elrendelésének a mai nap. Még most is emlékszem rá.

Én épp az egyetemen tanultam, és a délutáni órán kb. ilyen tájban értesültünk róla, hogy a vészhelyzetet elrendelték, és holnap már nem kell bejönni, a kollégiumot pedig el kell hagyni a legfontosabb cuccainkkal (még kollégista voltam.)

Alig akartuk elhinni a környezetemben lévő emberekkel. Aztán este figyeltük a híreket, majd értesültünk a különböző létesítmények, intézmények bezárásáról, és számoltuk/követtük, hogy mennyi igazolt COVID-fertőzött van az országban. Nagy volt a bizonytalanság, a közhangulat pedig pillanatok alatt leromlott.

Mindez már 3 éve.

Kérdés: nektek milyen emléketek maradt három évvel ezelőtt erről a napról? Mit csináltatok aznap, hogyan fogadtátok a vészhelyzet elrendelésének hírét?



2023. márc. 11. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én az iskolába voltam és amikor hazaértem akkor mondták,hogy mi van.
2023. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Éppen bele voltam zúgva egy lányba, semmi más nem érdekelt. Ma visszagondolva, siratom azt az időt, amit erre a csajra fordítottam.
2023. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányommal beszéltem telefonon aznap, ő Ausztriában élt akkor. Aztán aznap délután bejelentették a Covid dolgot (lezárás, koleszok elhagyása két nap alatt, stb...stb..)
2023. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Semmire nem emlékszem, nem volt ez olyan fontos nap a számomra.
2023. márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom már. Dolgoztam szerintem. Végig nem igazán foglalkoztatott a kovid, be se oltattam magam, a maszkot se nagyon hordtam. Amikor kijárási korlátozás volt, kaptunk papírt, akinek kellett, azt kész. A munka ugyanúgy ment tovább. Egy nagy multinál dolgoztam akkoriban, semmi fennakadás nem volt a termelésben, nem voltak betegácsiban se többen, mint máskor. Úgyhogy nem is nagyon maradt meg ebből az időszakból különösebb emlék.

Érdekes viszont, hogy 2001.09.11-én pontosan tudom, hogy hol voltam, kb 1 méteren belül még azt is megtudnám mutatni, hogy hol álltam éppen, amikor hallotam a hírekben. Pedig az sokkal régebben volt.

2023. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Az exemmel - akkor még együtt voltunk - a Westendben kávéztunk, és telefonon néztük meg utána a rendkívüli bejelentést a tetőn. Nagyjából ennyi van meg abból a napból.


Arra emlékszem még élesen, hogy március 16-án reggel 7 körül úszni voltam - ahol arról beszélgettek a dolgozók az uszodában, hogy holnap már nem kell jönni. Ezen akkor meglepődtem, majd délután láttam a hírt, hogy bezáratnak mindent. Egy kávézóban dolgoztam, szabadnapos voltam aznap, de bementem, hogy elköszönhessek a többiektől. Zárás után etmentünk a törzskocsmánkba, ahol senki nem volt, csak mi és az ottani személyzet - szintén teljes létszámmal, bement hozzájuk is mindenki. Kihoztak egy csomó közeli lejáratú piát, hogy ezt meg kell inni. Közeli lejárat alatt ilyen 1-2 hónapot kell érteni. Én naív, néztem, hogy hát nem két hét lesz?

Eltettem emlékbe a karszalagot, amit az uszodában kaptam azon a napon. Az utolsó üveg ciderem éjjel az éjszakain fejeztem be, és elraktam a táskámba, hogy majd, ha leszállok, kidobom - nem dobtam ki, másnap elmostam óvatosan, hogy a címke fenn maradjon, egy darabig vázának használtam, jelenleg egy kis kínais ledsort vezettem bele, és hangulatvilágításként funkcionál. Nekem nagyon megváltoztatta az életutam és a mentalitásom is ez a két év, szóval ez egy ilyen "nem felejtek" gesztus, hogy ezeket nem dobom ki.

2023. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Már reggel éreztem, hogy lesz valami... A suliban már innen-onnan infók jöttek a helyzetről, hazamenve du. a TV-t nézzve csak a csodálkozás-döbbenet ment du.

Aznap láttam más témában egy nagyon jó képet, ami azóta is nagy kedvencem.

2023. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Épp szeretkeztem egy férfivel akkor.
2023. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Nem igazán érdekelt a dolog. Amit kértek, azt betartottam, és ennyi...
2023. márc. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes volt de már elmúlt már nem is nagyon emlékszek rá.
2023. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!