Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy reagálsz ha egy nálad...

Hogy reagálsz ha egy nálad sokkal jobb helyzetben lévő ember panaszkodik neked (olyan dologgal kapcsolatban, amiben te sokkal rosszabb helyzetben vagy)? (konkrét sztori lent, de általánosságban is írhatsz véleményt)

Figyelt kérdés

Egy nőismerősöm panaszkodott arról, hogy milyen fáradt, mert havonta 1-2 hetet betegek a gyerekek, és akkor nem mennek oviba és, hogy ez milyen fárasztó, hogy unja már. Ez a nő nem dolgozik kb. 8 éve, a férje jól keres, jól élnek. Van segítsége is, takarítónő, babysitter...

Erre mit reagálsz te, aki egyedül neveli a két gyerekét, mindenfajta segítség nélkül, nehéz megoldani ha betegség van (márpedig van...) mert félted az állásod. Amúgy sem vagytok túl tehetősek.

Elkezdenéd sorolni, hogy te milyen fáradt vagy a két gyerek + 8 órás munka + hétvégi másodállás + háztartás mellett? Vagy csendben hallgatod, együttérzően bólogatsz, és közben azon gondolkodsz, hogy összetennéd a két kezed, ha olyan helyzetben lennél, mint ő?


2023. márc. 11. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem kezdeném el sorolni. Magamba néznék, és elfogadnám, hogy legyen nekem akármilyen rossz, attól még a másiknak is lehet rossz, és a saját szituációját pont ugyanolyan fárasztónak és unalmasnak él meg, mint én az enyémet. Perspektíva.


Neked sz*rabb? Igen, az lehet. De sz*r neki is, és jogában áll panaszkodni róla? Igen.

2023. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
általában az ilyenek meg szoktak sértődni ha le szeretnéd őket szedni a felhőkről, ha empatikus akarsz lenni akkor fogadd el a problémáit, de jelezheted finoman hogy mások vannak sokkal rosszabb helyzetben is
2023. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1: De ez nem ugyanolyan abszurd, mintha odamennék egy hajléktalanhoz és elkezdenék panaszkodni neki, hogy milyen rossz nekem, hogy villanyszámlát kell fizetnem?
2023. márc. 11. 20:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, normális esetben látja a másik, meg tudja ítélni, hogy jobb vagy rosszabb helyzetben van a beszélgetőpartnerénél...
2023. márc. 11. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a saját világában az énközpontúság sokakat el tud vakítani. tudja hogy vannak hajléktalanok, vagy emberek akiknek nem tellik az ő dolgaira, de azért a saját szomorúságán még kesereg hisz rosszul érzi magát és kinyalatkoztatja, várja a pozitív reakciókat
2023. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
27%

Nekem egy bérelemelés után 300 nettót kereső ismerősöm kifejtette hogy kiszúrják a szemét ezzel a szar bérrel ennyit már senki se keres, csak a hülye dolgozik ennyiért és ez Pest és hogy képzeli a cég és felmond, mert ennyiért kár felkelni...

én meg hallgattam és nem árultam el hogy 300 nettó??? Nekem 260 a BRUTTÓM!

2023. márc. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
72%

A másik jó volt amikor egy másik állat kifejtette nekem hogy micsoda szemét cége van mert ő irodai dolgozó és 2 év (!!!!!! KETTŐ ÉV) home office után elvárnák hogy ezentúl minden héten 1 szabadon választott napot töltsön benn....


Bammeg én is irodai dolgozó vagyok nekünk 1 nap ho-t se engedtek soha még a covid lezárás idején se...


ő meg 2 éve nem járt benn az irodában, most heti 1 nap be kell mennie és még jár a pofája...

jöjjön hozzánk. nálunk heti 5 nap kell jönnie és ho fel se merülhet...

2023. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mindenkinek ilyen helyzetben ezt mondom:

- Panaszkodtam, hogy nincs cipőm. Aztán találkoztam egy emberrel, akinek nem volt lába...

2023. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!