Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogyha megfogalmazó...

Miért van, hogyha megfogalmazódik bennem egy gondolat, egy vágy hogy valamit megtegyek vagy kipróbáljak, legyen ez bármi, akkor egyszerűen nem tudok nemet mondani rá?

Figyelt kérdés
Hiába tudom hogy nem akarom kipróbálni, legyen ez szexuális dolog vagy bármi, előbb-utóbb úgyis kipróbálom. Azzal hogy ellenállok csak halogatom, de előbb-utóbb megteszem. Miért van ez?

2023. márc. 13. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyermekkorodban esetleg a szüleid szigorúan fogtak? Nem lehet, hogy elnyomták a saját kezdeményezéseidet, mindig mindenben annak kellett lennie, amit ők akartak? És talán emiatt most, hogy már megteheted, minden saját gondolatodat kényszeresen meg akarod valósítani, kompenzálva a múltat és demonstrálva önmagadnak, hogy a magad ura vagy. De ez csak egy laikus ötlet.
2023. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amiért én minden ilyesmiről lebeszélem magam pillanatok alatt
2023. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elnyomták? Hisz még mai napig is elnyomják folyamatosan
2023. márc. 13. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Akkor beletrafáltam. Szerintem szánd rá az időt és esetleg a pénzt, aztán konzultálj egy pszichológussal, mert az ilyesmi rossz irányt is vehet. Talán egyszer támad egy rossz ötleted és ragaszkodsz majd a megvalósításához. De mindenkiben van efféle lázadás a szülői "hatalommal" szemben, csak nagy teher, ha kényszereket szül, vagy ha évtizedekig elhúzódik.

2023. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudj eldönteni, hogy magadnak vagy másoknak okoz-e kárt az a valami, amit csinálni akarsz. Ha igen, nyilván mérlegeld ésszel, hogy nem jó ötlet, bármilyen izginek tűnik.
2023. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!