Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy mai ember számára mi a...

Egy mai ember számára mi a jelentése – esetleg fontos üzenete - az adott idézetben megfogalmazott gondolatnak? Mit jelent, mit üzen, milyen tanulságokkal szolgál ez az Ön számára? Nagyon megköszönném ha valaki segítene!

Figyelt kérdés
Kant : a filozófia feladata, hogy megalapozza az ismeret érvényességét és bizonyosságát (melynek végső soron tapasztalaton alapuló ismeretnek kell lennie), és a tapasztalat számára hozzáférhetetlen dolgokba vetett hit ésszerűségét.

2023. jan. 28. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Számomra ez azt jelenti, hogy sokat tapasztaltnak kell lennie valakinek ahhoz, hogy jó filozófussá váljon, mert az igazi tudást nem a mások által elmondott és ezáltal elhitt ismeret, hanem a megélés bizonyossága teszi elérhetővé.


Hova kell ez? :)

2023. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Számomra az, hogy több filozófus, sok marhaságot mondott, amikor tudatmódosító szerek komplex hatása alatt állott. Most még ebből van államilag támogatott egyetemi szak, ahol ezt a sok böszmeséget tanulják a fiatalok, aztán nincs szerelő, ha elromlik a villany bojlerem, és nincs orvos, ha begyullad a kislányom vakbele. Ők meg sírnak, hogy munka nélkül vannak, nem tudnak semmit kezdeni a "diplomájukkal", szidják a kormányt, Orbánt, mindenkit, ahelyett, hogy átképeznék magukat valami normális, használható dologra. Néhány filozófus azt is írja a mondandója végére, utólagosan módosítva a szöveget, hogy amikor ezeket írtam különböző tudatmódosító szerek komplex hatása alatt állottam. Csavarlazítót fogyasztottam szúnyogriasztóval, aztán beküldtem rá 8 pohárka boros kólát is. Csak ezt nem írják bele a könyvekbe.
2023. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szeréntem ez egy patinás, de időtálló definíció a filozófia feladatáról. Nyugodtan vedd szó szerint!
2023. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!