Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy aki szép...

Miért van az, hogy aki szép annak tündérmesébe illő az élete, aki meg csúnya annak nyomorult az élete is?

Figyelt kérdés

Szoktam facebook-on nézegetni rengeteg emberkének a profilját.

Most épp orvos/gyógyszerész/fogorvos végzettségű lányokat nézegettem és tipikusan úgy néznek ki/úgy élnek mint a hercegnők.

A férjükhöz odabújva romantikus képek készültek róluk, barátnőikkel egymást boldogan ölelgetve láthatók egy nyugati nagyváros turistáktól pezsgő parkjában meg egyetemi táncest bál rendezvényen előkelő környezetben fotózzák őket.

Van még 1-1 kép ahol röpis csapattársakkal vannak lefotózva meg menő kávézóban pár végzős doktorjelölt szépfiúval.

Tiszta csodálatos tündérmese az életük. Hívjuk őt mondjuk Viviennek, akit így lehetne stockfotóval jellemezni:

[link]

[link]

----------------------------------------------------------------------------

És van a másik véglet: mondjuk Anikó falusi vegyesbolt pénztáros/kínai turkálóban ruhatári kisegítő/3 műszakos nyomdaipari dolgozó.


Előnytelen külsejű (nem feltétlen kövér csak maszkulin elcseszett arcszerkezet), a facebook tele ártatlan, de már tényleg elkeseredettséget tükröző gagyi depis háttérképekkel, világító betűkkel tarkított ostoba idézetekkel.

Képek ahol proli ismerősökkel házibuliban vannak lefotózva a 6 négyzetméteres penészes konyhában, szülőkkel fotózkodva valami csóró, kistesónak rendezett ballagás alkalmával. És szegényen látni, hogy a külseje egy az egyben leképezi a nyomorult életét. Képet nem tudok/nem akarok ezt úgyis el tudjátok képzelni?



2023. márc. 17. 23:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Igazán nem szeretnék flegmának tűnni, de te hány évesen nézel ilyeneket? Komolyan el is hiszed? Értem mire mondod, de szerinted ez általánosságban igaz mindenkire? Milyen emberekkel vagy körülvéve, hogy ezeket tapasztalod? Vagy csak közösségi média alapján ítélted ezt meg?


Semmi garancia az életben az, hogy csak azért mert szép valaki, biztos sikeres lesz. Előny a szépség ez igaz, de nem minden, de most nem hozok fel példát, mer regényt írhatnék erről.

A másik meg, hogy a közösségi médiákon erős túlzás van, általában az emberek csak a pozitív dolgokat emelik ki, és azt teszik fel. A sikeresnek tűnő "Vivien" nem fogja azt kirakni, hogy a herceg férjecske mondjuk megszorongatta karját... csak hogy egy példát hozzak. Nem tudhatod.



Légy szíves ne hidd el ezeket mind, pláne nehogy előítéletessé válj a- mondjuk úgy- nem annyira jóképű emberekkel szemben.

2023. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Amiért te is a szép paradicsomot válogatod ki a zöldségesnél magadnak, nem a horpadtat. Az előnyös külső vonzóvá teszi az embert párválasztáskor, munkavállaláskor, úgy általában az emberi kölcsönhatások során. Ez magabiztossá teszi azt, aki ilyen, így az illető kiegyensúlyozott, lazábban képes kezelni az élethelyzeteket, ami aztán újabb előnyökhöz juttatja.
2023. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Mert ez csak a látszat. Nézd meg ha valakinek 70 likeja van egy kép alatt, azok közül a 7 ember közül majd ki fog segíteni az illetőnek, amikor épp komoly gonddal fordul hozzá?
2023. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

#2-vel értek egyet.


Nagyon sok előnyt jelent a szép/jó külső az élet minden területén.


Ha csak tv-t, reklámokat, filmeket nézel, oda is hamarabb vesznek fel szép nőket, jóképű férfiakat.


elmegy egy állásinterjúra 10 ember, ugyanaz a végzettsége, ugyanannyi a tapasztalata, de az egyik nagyon jóképű...igen ebben az esetben sajnos azt veszik fel.


De ezzel mindenki így van kapcsolatok területén is, ha előtted áll 2 nő ugyanolyan értelmesek és kedvesek, külsőt leszámítva ugyanolyanok te is a szebbiket választod.

2023. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4: És mit lehetne ezzel tenni? Van értelme így csúnya emberként élni?
2023. márc. 18. 13:12
 6/18 anonim ***** válasza:

Magyarországon lehetsz egy senki is, egy hülye is, akkor is celebet csinálnak belőled és tele leszel pénzzel...


nézd meg azt a hülyegereket azt a pumpa gabót meg a győzike testvérét....amúgy meg sok sok műsorban szánalmas a felhozatal is...


Mindenesetre kell egy jó ismeretség.

Az a baj, hogy egyedül nehéz. Pláne a Nulláról indulni. Lesz egy diplomád..fasza de el is kell helyezkedni vele. Vagy bármilyen végzettséggel. Én is 10 év után találtam jó állást mikor egyik ismerősöm szólt és beajánlott.


Vagy olyan munkát kell végezned ahol nem nézik a külsőt, illetve olyan amit nem igazán végeznek a nők. És sokat fizet...sok ilyen van.


Lehet pénzt keresni, csak hát ismeretség kérdése, és persze, hogy mit szeretne az ember dolgozni.


Szülői támogatás nélkül a nulláról indulni szintén nehéz.


Nekem is csak úgy lett saját lakásom, hogy örököltem.

2023. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Vagy olyan munkát kell végezned ahol nem nézik a külsőt, illetve olyan amit nem igazán végeznek a nők."


Tudnál mondani ilyen szakmákat/munkaköröket? Mert én a külsőm miatt sajnos hátrányban vagyok a munkaerőpiacon hiszen sajnos olyan diplomát szereztem amihez kell az önmarketing is, ha előre akarok jutni.

2023. márc. 18. 13:41
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Eleve ott kezdődik a dolog, hogy ahhoz hogy legyen párkapcsolatod, ahhoz nagyon szépnek, nagyon megnyerő külselyűnek kell lenned.

Férfiként is és nőként is.

Ha van párkapcsolatod, akkor meg túl nagy baj nem lehet.

Akkor mindenre van megoldás, minden gördülékenyen, olajozottan fut.

Ebből egyértelműen adódik, hogy igen, ők boldog emberek.

Nő nélkül lehet élni, csak éppen semmi értelme nincs.

56F.

2023. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8: 56 éves férfiként ezt komolyan is gondolja? Ha igen, mi alapján?
2023. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nagyon hosszú lenne ezt most itt leírni.

Rövide, tömören:

2 éve nincs párkapcsolatom, és azóta pokol az életem.

Az életet úgy tervezték, hogy párban.

Nő is, és férfi is, a másik nélkül fél ember.

Két félből lesz egy egész.

Semmire nem vágyom jobban, mint arra, hogy legyen egy normális párkapcsolatom.

Bármit megtennék most ezért.

Sem pénz, sem semmi nem érdekel, mert mindenem megvan.

Nagyon rosz így élni.

Mindent csinál az ember mert muszáj, de értelme nem sok van.


Ennyi, de ez tényleg csak dióhéjban a lényeg, ès nem kell magázódni, mert az méginkább csökkenti a meglévő csekély önbizalmamat is.

8#

2023. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!