Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki elmagyarázza dolgokat...

Aki elmagyarázza dolgokat diplomatikusan az meddig türelmes? meddig próbálja higgadtan megoldani problémát szerintetek? Pl arra vagyok kíváncsi lobbanékony természete másik laza diplomatikus és empatikus

Figyelt kérdés
2023. márc. 19. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez teljesen egyén függő. Alapvető én lobbanékony vagyok, de ha valamit el kell magyarázni akár óvodás szinten is, akkor az nem okoz gondot. Attól viszont ki tudok akadni, ha én töröm magam, hogy segítsek, a másik meg pl nem figyel rám, miközben az ő érdekében történik.
2023. márc. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért gondolod, hogy valami valaki más érdeke? Ez nagyon komoly önismerthiány nálad.
2023. márc. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem jól látod, talán mert nem tudod mivel foglalkozom. A munkám nagyrészt tájékoztatásból áll. Odajön egy ügyfél, akinek szüksége van egy rakás információra,ahogy igénybe vehesse az általunk nyújtott szolgáltatást. Megszerezhetné úgy is, hogy elolvas minden nyilvánosan elérhető anyagot, ami a szerződésére vonatkozik, üzletszabályzat, egyebek. Persze, a többség azt sem tudja, hogy van ilyen. A kérdésekből kiderül, hogy mennyire van tisztában a lehetőségekkel. Mivel neki vannak kérdései, az ő érdekében történik az én tájékoztatásom. Ilyenkor nem gondolnám, hogy túlzó lenne az az elvárás, hogy meghallgassa a saját kérdésére a választ. Általában addig vagyok türelmes, amíg rám figyel.
2023. márc. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos túlzó elvárás. Mert a magyarok legtöbbje képtelen erre. Az értő figyelemre😕

Így ne akadj ki rajtuk. Erre céloztam. Mert neked nincs ezzel dolgod. Elnézést, ha félreérthető.

2023. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Önismeret hiánya?? Jézusom! Millió élethelyzet van, ahol egyértelműen érdek fűződik ahhoz, hogy valaki kellő türelemmel magyarázzon el valamit a másiknak.
2023. márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyedi. Számos dologtól függ, kinek mit mikor miért hogyan stb stb kell elmagyarázni
2023. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak tényezők, amelyek képesek kordában tartani a türelmet és vannak, amelyek csökkentik.

Csökkentő tényező, ha valakin észreveszed, hogy valójában nem is akar előrébb jutni, semmit nem óhajt magáért tenni, nem érdekli, amiben segítenél neki szívesen, - csak a külvilág felé mímeli, hogy igen, - illetve szándékosan akadékoskodik, próbál zavarba hozni, gáncsoskodik.

Bár képesítésem nincs erről, a főnököm parancsára számos embert oktattam szakmai ismeretekre, sajátosságokat mutattam be nekik, ismertettem meg velük és észre lehet venni, ha valaki nem úgy áll az információ átadásához, ahogyan az elvárható lenne tőle.

Eddig nem volt sok probléma és ezért én is úgy viszonyultam a tanítványaimhoz: volt, akinek több módszer közül a harmadik hozta meg azt az áttörést, amire szükségünk volt, hogy folytatódhasson az ismeretek átadása - és nekem nem okoz gondot akár ötödször is elmondani ugyanazt, ugyan annak az embernek, ha látom rajta, hogy komolyan érdekli, ami nem teljesen világos számára. A türelem - hosszútávon - jól kamatozik, mert az emberekből tiszteletet vált ki, - amiért mondjuk meg is dolgozol akkor, amikor türelmes vagy másokkal. Sokszor nehéz embernek megmaradni, de ha meg tudsz maradni embernek, akkor Emberként is fognak rád mindig visszaemlékezni.

Az már megint egy másik, teljesen független történet, hogy mit ér az ember a róla alkotott képpel, emlékekkel...

Nekem jól esett, amikor a "nyakamba ugorva" ismert meg egy néhai tanítványom, - akit több, mint 10 évvel az esemény előtt más irányba "fújt a szél". Pozitívan érintett meg az eset!

2023. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!